اجتماعیآگاه‌سازی خانواده‌ها گام اول در پیشگیری از اعتیاد است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
    تعداد بازدید : 76

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت:‌ آگاه‌سازی خانواده‌ها از معضل بزرگ و تهدید‌کننده مواد مخدر بهترین پیشگیری و مقابله با این بلای خانمانسوز است.

 

خبرگزاری فارس: آگاه‌سازی خانواده‌ها گام اول در پیشگیری از اعتیاد است

 

 رویا احمدیان صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در اردبیل اظهار داشت: کمیته پیشگیری و فرهنگی که مسئولیت آن بر عهده بهزیستی است زیر نظر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و بر اساس سند جامع و نقشه راه پیشگیری را با حضور 20 دستگاه و حمایت انجمن‌های غیر‌دولتی در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط آگاه‌سازی خانواده‌ها در محیط‌های آموزشی،‌ مدارس، رسانه‌ها و فضاهای مجازی در اولویت جدی قرار گرفته به طوری که ما در قالب گروه‌های مختلف آگاه‌سازی سعی می‌کنیم شبکه‌های اجتماعی را فعال کرده و آنها را در این زمینه بیشتر ترغیب و تشویق کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: علاوه بر محیط‌های آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌ها در محیط‌های کارگری اعم از صنعتی و تولیدی و دستگاه‌های دولتی و محلات به صورت رایگان و در قالب شبکه‌های همیار اجتماعی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به صورت رایگان ارائه می‌شود.

احمدیان یادآور شد: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های ما از دیروز آغاز شده و تا 10 تیر ماه ادامه دارد که افتتاح نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر در نگارخانه خطایی، برگزاری همایش ورزش صبحگاهی در نقاط مختلف استان و آگاه‌سازی خانواده‌ها از طریق رادیو،‌ تلویزیون و رسانه‌ها از جمله این برنامه‌هاست که در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول از برگزاری همایش پیاده‌روی با خانواده در روز جمعه و از ساعت هفت صبح در مجتمع تفریحی – توریستی شورابیل خبر داد و عنوان کرد: ما معتقدیم که ورزش یکی از عناصر و عوامل اصلی در پیشگیری از اعتیاد و گرایش جوانان به این معضل جدی است.

رئیس کمیته پیشگیری و فرهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل بیان داشت: نشست تخصصی در مرکز بهبود میان مدت و کمپ‌های اقامتی معتادان در نمین با عنوان پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شده و روز شنبه نیز همایش بهبود یافتگان و ترک کنندگان اعتیاد با حضور خانواده‌های آنها در مجتمع فدک اردبیل برگزار خواهد شد.

احمدیان افزود: امیدواریم در جامعه روزی را شاهد باشیم که ریشه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن که بسیار دامنه‌دار شده است از بین برود و سلامت جامعه بیش از هر زمان دیگر تضمین شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: هفته مبارزه با مواد مخدر و روز جهانی که به همین نام نامگذاری شده بهانه‌ای است تا ما اهمیت و معضلات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر را بهتر و بیشتر از هر زمان دیگر بشناسیم و سعی کنیم با برنامه‌های راهبردی در این زمینه اقدام جدی و اساسی برای کاهش معضلات و آسیب‌ها انجام دهیم.

 

 

جذب 50 هزار جوان برای برنامه‌های اوقات فراغت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
    تعداد بازدید : 58

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: جذب بیش از 50 هزار جوان و نوجوان با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سال گذشته انجام شده که امیدواریم امسال این رقم افزایش پیدا کند.

 

خبرگزاری فارس: جذب 50 هزار جوان برای برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد

 

نادر سقا اظهار داشت: یکی از تفاوت‌های برنامه امسال ما نسبت به سال گذشته تنوع و گستردگی این برنامه‌هاست که برای دانش‌آموزان و سنین مختلف جامعه اعم از کودک، نوجوان، جوان و حتی بزرگسال و خواهران و برادران برنامه‌های متنوع و متناسب با سن و سال آنها در کانون‌های فرهنگی هنری تدارک دیده شده است.

وی با اعلام اینکه 50 درصد اعضای این کانون‌ها را خواهران تشکیل می‌دهند که در قالب کانون فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند، عنوان کرد: یکی از طرح‌هایی که سال گذشته با استقبال خوبی روبرو شد طرح قرآنی 1446 بود که بیش از 25 هزار نفر در این طرح مشارکت کردند که امسال نیز طرح قرآنی 1447 با اولویت جزء 29 قرآن کریم در رشته مفاهیم، حفظ، روخوانی و قرائت و با همکاری شبکه قرآن اجرا می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل افزود: بازدید از اماکن زیارتی، علمی و فرهنگی و مکان‌های مقدس جزو اولویت‌ برنامه‌های تابستانی کانون است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط به ویژه دانشگاه و اوقاف و امور خیریه بتوانیم این برنامه را جامه عمل بپوشانیم.

سقا از پیش‌بینی ارائه تسهیلات رفاهی برای 40 هزار گروه سنی نوجوان و جوان خبر داد و تصریح کرد: برای بهره‌مندی از فضاهای ورزشی و سالن‌ها و استخرها تفاهم‌نامه‌ای را با مسئولان ذیربط منعقد کرده‌ایم تا جوانان بتوانند به صورت نیم بها و با هزینه‌ای پایین‌تر از این فضاها استفاده کنند.

این مسئول یادآور شد: دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت به صورت ترمی در حال برگزاری است که این دوره‌ها فرصت خوبی را فراهم کرده تا اعضای کانون‌ها بتوانند از کلاس‌های آموزشی تکمیلی و پیشرفته استفاده کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل ابراز داشت: حدود 20 مورد تفاهم‌نامه با بخش خصوصی برای در اختیار گذاشتن فضاهای آموزشی، سالن‌ها و برخی امکانات دیگر به مرحله انعقاد قرارداد رسیده که در کنار آن حمایت از پژوهشگران و هنرمندان به همت کانون در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

اسکان تابستانی فرهنگیان در اردبیل

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
    تعداد بازدید : 62

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 104 مدرسه در قالب 896 کلاس در استان اردبیل برای اسکان تابستانی فرهنگیان آماده پذیرش و ارائه خدمات می‌باشد.

 

خبرگزاری فارس: تدارک 896 کلاس درس برای اسکان تابستانی فرهنگیان در اردبیل

 

 موسی عدالت‌خواه صبح امروز در جلسه ستاد اسکان آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: کلاس‌های مدارس در چهار گروه ویژه، الف، ب و ج تقسیم‌بندی و تجهیز شده است.

وی خاطرنشان کرد: از 896 کلاس تعداد 53 کلاس به طور ویژه، 449 کلاس الف، 275 کلاس ب و 119 کلاس به طور ج تجهیز و آماده استقبال و ارائه خدمات به مسافران فرهنگی در استان اردبیل می‌باشد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل هدف از برگزاری این جلسه را بررسی اقدامات انجام گرفته و نیازهای احتمالی مراکز اسکان تابستانی فرهنگیان در نواحی و مناطق استان اعلام کرد.

عدالتخواه یادآور شد: در تابستان سال گذشته تعداد 27375 خانواده در قالب 142216 نفر میهمان استان اردبیل بودند. بیشترین پذیرش را در اردبیل، سرعین و شهرستان نیر داشتیم که امیدواریم امسال نیز میزبان شایسته‌ای برای فرهنگیان و خانواده‌های آنان باشیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل تصریح کرد: مدارس و کلاس‌های محل اسکان به امکانات فرش، موکت، پتو، تختخواب، وسایل گرمایشی، یخچال، تلویزیون و اجاق گاز مجهز شده است.

عدالتخواه بیان داشت: این امکانات به نسبت گروه‌‌بندی‌های ویژه، الف، ب و ج تدارک دیده شده و این کلاس‌ها آماده پذیرایی از میهمانان فرهنگی و غیر فرهنگی در ایام تابستان می‌باشند.

وی با اعلام اینکه ستاد اسکان استان با شماره 2242002 آماده راهنمایی مسافران می‌باشد، خاطرنشان کرد: در وقت اداری شماره 5521749 اداره تعاون و رفاه آماده راهنمایی و پاسخگویی به مسافران می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در پایان سخنان خود اذعان داشت: در شهرستان اردبیل، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدرسه استثنایی توانا واقع در خیابان شهدا، روبروی مسجد قائم (عج) شهرک سبلان فاز یک با شماره تلفن 6629940 و در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو نیز مدرسه شاهد پسران واقع در بزرگراه شهدا، سه راهی نیار با شماره تلفن 6615950 به صورت شبانه‌روزی آماده پذیرش و استقبال از میهمانان می‌باشد.

 

 

648 طرح در قالب اردوی هجرت عملیاتی می‌شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
    تعداد بازدید : 106

فرمانده سپاه شهرستان پارس‌آباد گفت: بیش از 648 طرح در قالب اردوهای هجرت بسیج به همت دانش‌آموزان علاقمند و مستعد پارس‌آباد عملیاتی می‌شود.

 

خبرگزاری فارس: 648 طرح در قالب اردوی هجرت عملیاتی می‌شود
 
شکر عبدی عصر امروز در آغاز طرح هجرت بسیج دانش‌آموزی در پارس‌آباد اظهار داشت: مشارکت فعالانه دانش‌آموزان در این طرح در سال‌های اخیر چشمگیر بوده به طوریکه سال گذشته نیز موفق شدیم بیش از 500 طرح عمران روستایی و مناطق محروم را به ثمر بنشانیم.

وی با یادآوری اینکه در اجرای این طرح‌ها بهسازی، شاداب‌سازی و ترمیم فضاهای آموزشی به ویژه کلاس‌های درس در اولویت قرار گرفته است، تصریح کرد: در کنار آن در طرح هجرت به محورهای محرومیت‌زدایی،‌ نوسازی و بهسازی مساجد و اماکن متبرکه، ساخت مسکن برای محرومان و دیگر کارهای عام‌المنفعه توجه جدی شده است.

عبدی از برگزاری کلاس‌های آموزشی، علمی و بهداشتی در مناطق روستایی و ساخت واحدهای بادوام برای محرومان در قالب این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: بسیج امروز در یک سنگر جدید و حتی مقدس‌تر از سنگر جهاد و شهادت در خدمت استقلال کشور است تا با شکستن مرزهای تحریم و تهدید دشمنان، فضای تقویتی خوبی در عمران و آبادانی به وجود آید.

این مسئول مؤثرترین و کارآمدترین ابزار بسیج را نیروی ارزشی و ایمانی او توصیف کرد و افزود: با آغاز طرح هجرت و بسیج سازندگی با حضور دانش‌آموزان به نظر می‌رسد در کلیه مناطق محروم و روستایی هلهله‌ای از شور و نشاط برای عمران و آبادانی به پا خاسته است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری در قالب غنی‌سازی اوقات فراغت و مشارکت جدی در سازندگی و محرومیت‌زدایی جز اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی و اساسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرمانده سپاه پارس‌آباد در ادامه بیان کرد: در این مقطع زمانی که کشور ما مورد هجمه متعدد بیگانگان است ما نباید در سنگر سازندگی، عمران، آبادانی و عزتمندی کوتاه بیاییم و اجازه دهیم دشمن به هر نحوی که می‌خواهد کشور را مورد تاخت و تاز قرار دهد بلکه بهتر است با آمادگی بیشتر در صحنه حاضر باشیم.

عبدی در ادامه یادآور شد:‌ طرح هجرت و اردوهای بسیجیان عرصه سازندگی در سال‌های اخیر این توان و تفکر دشمن را به انزوا کشانده است که عده‌ای سعی می‌کنند به گونه‌ای القا کنند که جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف دچار چالش شده اما قدرت واقعی بسیجیان و هوشیاری آنها تمام این تهدیدها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

 

 

شناساندن مفاخر اردبیل

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
    تعداد بازدید : 55

رئیس بنیاد دایرةالمعارف استان اردبیل گفت: شناساندن و معرفی مفاخر ارزشمند استان اردبیل کار گران‌سنگی است که نباید توقفی در آن به وجود آید.

 

خبرگزاری فارس: شناساندن مفاخر اردبیل کار ماندگاری است که نباید توقفی پیدا کند

 

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی عصر امروز در نشست با جمعی از دست‌اندرکاران بنیاد دایرةالمعارف استان اردبیل اظهار داشت:‌ در این زمینه تاکنون بیش از 80 چهره ماندگار و ارزشی این استان اعم از مجتهد دینی و عالمان حقیقی شناسایی و مشخصاتشان در این مرکز به ثبت رسیده و این اقدام همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: ‌ما علاوه بر شناسایی این چهره‌ها و ثبت آثار آنها سعی می‌کنیم با بررسی‌های تحلیلی و تطبیقی بتوانیم زوایای زندگی علمی و فخر انگیز آنها را بهتر از هر زمان دیگر بشناسیم و در قالب اطلاعات فردی و اجتماعی آنها را گردآوری کنیم.

نوروزی با بیان اینکه اهداف بنیاد دایرةالمعارف شناسایی نخبگان علمی، ‌فرهنگی و سیاسی است، خاطر نشان کرد: به دنبال تحقیقاتی که صورت گرفته بخشی از این مفاخر دینی با اعتبار و ارزش فراوان شناسایی شده و بسیاری از آنها نیز در مرحله اجتهاد است که سعی داریم آثار گران‌سنگ و چهره‌های علمی آنها را معرفی کنیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه مفاخر دینی گنجینه‌های عظیم و ماندگار تاریخی یک سرزمین هستند، اضافه کرد: با استناد به زندگی این بزرگان می‌توان حرکت عظیم تبلیغی و معنوی را بهتر و شایسته رقم زد.

وی در ادامه بیان کرد: ما از تمام علاقمندان، محققان و پژوهشگران در این حوزه دعوت می‌کنیم تا اسناد و مدارک مستند خود را در مورد بزرگان و مفاخر شهر و دیارمان در اختیار ما بگذارند تا با بهره‌گیری از آنها بتوانیم این ظرفیت عظیم را پاس داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس بنیاد دایرةالمعارف استان یادآور شد:‌ بنیاد در ابتدای فعالیت خود بر شناسایی مفاخر دینی تاکید داشت اما در حال حاضر ما مفاخر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی را شناسایی و نسبت به اعتلای جایگاه آنها سعی وافر به کار گرفتیم.

نوروزی گفت: مفاخر حوزه قفقاز را نیز با همکاری هنرمندان و نویسندگان شهیر و به نام شناسایی کرده و در قالب آلبوم، عکس‌ها و تندیس‌ها به مردم بهتر از گذشته معرفی می‌کنیم.

وی افزود: شناسایی مفاخر استان علاوه بر اینکه مطالعه احوال گذشتگان ما را میسر می‌کند بلکه منابع غنی مطالعاتی برای پژوهشگران و محققان ما است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: هر چقدر این چهره‌ها شایسته و مطلوب شناسایی شوند به همان نسبت ما قادر می‌باشیم نسل آینده را با این گنجینه عظیم بهتر و شایسته‌تر گره زده و زمینه یک تکاپوی واقعی را فراهم آوریم.

 

 
صفحه 1601 از 2471
تنظیمات
صفحه اصلی
باشگاه مخاطبان
تالار گفتگو
صدا
سیما
موسیقی
تولیدات ویژه
خبر
پرسش های متداول
انتقاد و پیشنهاد