صفحه اصلی صدا آرشیو کلی صدا
آرشیو کلی صدا

نتایج 121 - 130 از 25818

اخبار استان/فرهنگی و هنری
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد زیربنایی در توسعه فرهنگی رسالت سنگینی را در تحقق اقتصاد مقاومتی با همکاری خانواده‌ها دارد.      صابر سپهری صبح امروز در اولین جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان اردبیل بیان داشت: این رسالت در توسعه فضای آموزشی و تربیتی باید به نحو مناسب و با اقتدار انجام شده و زمینه‌ای فراهم آید تا بهتر و شایسته بتوان حرکت‌های اقتصادی و فرهنگی دولت را مورد حمایت جدی قرار داد. وی تصریح کرد‌: وظیفه آموزش و پرورش فرهنگ‌سازی، تبیین و تبلیغ تجلی اقتصاد مقاومتی برای همکاران و خانواده‌های خود و دانش‌آموزان جهت کمک به دولت تدبیر و امید برای اجرای موفق مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها است. دبیر شورای آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: امسال در تمامی برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های آموزش و پرورش موضوع اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال به «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مدنظر خواهد بود. سپهری با اشاره به اینکه انتظار است که مطالعات علمی تبیین تجلی اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش انجام شود، افزود: استاندار اردبیل از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان خواسته است که راهکارهای علمی برای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی را در حوزه فعالیت خود با ترسیم نقشه راه تهیه و عملیاتی کنند. این مسئول ساماندهی نیروی انسانی را از مهمترین سیاست‌های مقام عالی وزارت عنوان کرد و ادامه داد: با قانونمندی، اشرافیت کامل، درایت و فکر ساماندهی نیروی انسانی به دقت در نواحی و مناطق استان اردبیل انجام گیرد تا مشکلی از لحاظ توزیع صحیح همکاران فرهنگی را نداشته باشیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با قدردانی از زحمات حوزه پشتیبانی و مالی و اجرای شایسته طرح اسکان نوروزی فرهنگیان به تکریم فرهنگیان و ارباب رجوع، تنظیم برنامه‌های شایسته هفته بزرگداشت مقام معلم با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌های اجرایی استان را خواستار شد. سپهری خاطرنشان کرد: باید توجه ویژه به محتوا و ماهیت اجرای امتحانات نوبت دوم در خرداد ماه از لحاظ طراحی استاندارد سئوالات و حوزه‌های اجرا و اصلاح اوراق امتحانی، تجزیه و تحلیل دقیق و علمی نتایج امتحانات برای افزایش کیفیت آموزشی و بازدید کیفی از نواحی و مناطق داشته باشیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود با یادآوری اینکه باید با نگاه متفاوت به حوزه تعلیم و تربیت برنامه‌ریزی‌های سال آینده در مسیر تحقق اهداف و برنامه‌های دولت خدمتگزار باشد، گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت همه خانواده‌ها بتوانیم در مسیر حرکتی نو و تحول‌آفرین این مجموعه یاریگر طرح‌های مناسب و مطلوب باشیم.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 9 آبازدید
اخبار استان/ورزشی
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: بیش از شش هزار ورزشکار استان در مسابقات مختلف جام نوروزی شرکت کردند.     محمدرضا برادران اظهار داشت: این تعداد ورزشکار در هفت رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، تیراندازی، تنیس روی میز، طناب‌کشی، شطرنج و بازی‌های بومی محلی در مسابقات جام نوروزی امسال به رقابت پرداختند. وی تصریح کرد: جام نوروزی منجر به رونق ورزش در روستاها به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی می‌شود و در واقع به لحاظ زمان برگزاری، این جام ورزش را از حالت سکون خارج می‌کند. معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: در برگزاری این مسابقات هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی استان و ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها به عنوان مجری و برگزارکننده نقش بسزایی دارند. برادران در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برگزاری مسابقات جام نوروزی منجر به ایجاد شور و نشاط در حوزه ورزش روستایی می‌شود و اداره کل ورزش و جوانان را در شناسایی استعدادها و نخبگان ورزش در روستاها و مناطق روستایی یاری می‌کند. این مسئول بیان کرد: تداوم برگزاری مسابقات روستایی در قالب جام نوروزی و حمایت از هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی در اولویت برنامه‌های اداره کل قرار دارد و تلاش می‌کنیم کیفیت این رقابت‌ها و نیز کمیت رشته‌های ورزشی و ورزشکاران شرکت‌کننده را در سال‌های آتی ارتقا بخشیم.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 11 آبازدید
اخبار استان/ورزشی
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی گفت: 280 ورزشکار در جام نوروزی در دو رشته ورزشی شرکت کردند.     علی عزیزی اظهار داشت: مسابقات جام نوروزی با شرکت بیش از 280 ورزشکار در دو رشته فوتبال و فوتسال در سه روستای گرمی برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: مسابقات فوتبال جام نوروزی به میزبانی روستای صمدلو بخش موران با شرکت 12 تیم و در سه گروه چهار تیمی برگزار شد که تیم‌های صمدلو، عبابیگلو و قوریدرق به ترتیب اول تا سوم را کسب کردند. رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی افزود: مسابقات فوتسال نیز به میزبانی روستاهای زهرا و برزند برگزار شد. در این رقابت‌ها نیز که با شرکت 16 تیم برگزار شد تیم‌های هنگ مرزی و روستای برزند عناوین قهرمانی را از آن خود کردند. همچنین در بخش‌های مرکزی، لاهرود و مرادلو مشگین‌شهر تیم‌های برتر مسابقات فوتبال و فوتسال جام نوروزی معرفی شدند. مسابقات فوتسال جام نوروز در بخش مرادلو با شرکت 16 تیم در رده سنی آزاد در سالن ورزشی شهدای مرادلو برگزار شد. در این رقابت‌ها روستاهای میرزا‌حسن کندی، خانم‌علیلو و قورت‌تپه به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند. مسابقات فوتسال جام نوروزی بخش مرکزی نیز در سالن 3 هزار نفری مشگین‌شهر برگزار و تیم‌های بیمه امید مشاور، زرگری و نوروزی به ترتیب اول تا سوم شدند. این مسابقات در بخش لاهرود نیز با شرکت 12 تیم برگزار شد و تیم‌های شهدای آلنی، شهرداری و انار به ترتیب اول تا سوم را از آن خود کردند. همچنین مسابقات فوتبال این جام نیز در زمین چمن استادیوم تختی مشگین‌شهر با شرکت 36 تیم برگزار شد و در پایان تیم‌های کالای ورزشی، تراکتور و شهرداری عناوین اول تا سوم را کسب کردند.    
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 12 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: آراستگی شهید مرتضی آوینی به اخلاص همراه با عمل در عرصه فرهنگی و هنری قابل تامل بوده و برای ما درس مجاهدت در سنگر دفاع از ارزش‌های انقلاب است.     عظیم دشتی صبح امروز در آستانه روز هنر و انقلاب در جمع هنرمندان متعهد اردبیل اظهار داشت: در دهه اول انقلاب و تا پایان جنگ تحمیلی فرهنگ عمومی جامعه ما تحت تاثیر میراث معنوی نظیر روحیه ایثار شهادت، گذشت تعاون و همکاری قرار داشت و تکلیف‌گرایی بزرگترین معیار در انجام وظایف بود اما برخی از این مولفه‌ها امروز مظلوم واقع شده و نادیده گرفته می‌شود. وی خاطرنشان کرد: شخصیت‌هایی همچون شهید آوینی که تربیت یافته مکتب اصیل اسلام و ارزش‌های ناب آن بود در دهه‌های اوایل پیروزی انقلاب و در مسیر ارج نهادن به شعائر اسلامی سعی کرد هنر انقلاب اسلامی را با معیارهای اسلامی و ارزشی مورد محک قرار دهد تا در این حوزه بتوان اقدامات و فعالیت‌های تاثیرگذار را به همراه تحول آفرینی حقیقی انجام داد. رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل با بیان اینکه امروز وظیفه همه ما است تا معروفاتی همچون حجاب و عفاف، انجام فرایض دینی، سبک زندگی اسلامی - ایرانی و همچنین صرفه‌جویی و درست مصرف کردن را به عنوان یک فرهنگ ارزشی به سایر جوامع منتقل کنیم، گفت: باید مراکز آموزشی، علمی و فرهنگی ما و همچنین رسانه‌ها از جمله خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها و فیلمسازان و فعالان عرصه‌های فرهنگی و هنری سعی کنند تا این معروف‌ها گسترش یافته و سدی در برابر نظام بیگانه باشند. دشتی ادامه داد: امروز وظیفه ما است تا معیارهای اصلی هنر و فرهنگ انقلابی را احصا کرده و به نسل‌های آینده منتقل کنیم چرا که به گفته شهید آوینی تقوای واقعی است که انسان را به اخلاص می‌رساند و با اخلاص نیز درهای حکمت بیشتر بر قلب‌ها گشوده می‌شود. این مسئول قدم اول در توسعه فرهنگ و هنر ارزشی اسلامی همراه با رشد و تعالی برجستگی‌های انسانی را توجه به مولفه‌های تربیتی و تزکیه نفس بیان کرد و افزود: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ انقلاب اسلامی ایران که پیام‌های دینی و ارزشی در آن نمایان بوده و جلوه‌گری می‌کند بیش از هر زمان دیگر بتوانیم در مسیر عزت‌خواهی حرکت کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در پایان سخنان خود تلاش دشمن را در ترویج فساد و تباهی اخلاقی با هجمه‌های سنگین یادآور شد و ابراز داشت: ما به راحتی می‌توانیم با سرمایه‌های فرهنگی و ارزشی خود تلاش بدخواهان نظام را خنثی کرده و زمینه یک تحول واقعی را فراهم کنیم.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 5 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحصیل دانش‌آموزان یک روستا با استعدادهای بسیار بالا در داخل یک کانکس سیار پسندیده نبوده و در شأن جامعه اسلامی ما نیست.     جلیل جعفری بنه اظهار داشت: اینکه ادعا شده است به جای کانکس سیار در روستای بنه خلخال مدرسه احداث شده است بی‌پایه و اساس است چرا که همچنان دانش‌آموزان این روستا در اوج محرومیت و مظلومیت در کانکس سیار تحصیل می‌کنند. وی به ردیف اعتباری خاص برای پروژه تونل خلخال - گیلان اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه همین ردیف اعتبار دارد و هم در جداول 19 و 20 سال 93 پیش‌بینی شده است. این نماینده مجلس از کلنگ‌زنی درمانگاه جدید هشتجین خبر داد و افزود: اعتبار اولیه برای آغاز کار ساخت این پروژه از طرف دانشگاه علوم پزشکی تامین شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. جعفری بنه خلخال خاطرنشان کرد: مبنای حرکتی ما توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های شبانه‌روزی در تحقق منویات معظم له است که به عنوان شاه کلید حل مشکلات کشور بوده و خدمت صادقانه به مردم را وظیفه خود می‌دانیم. وی با یادآوری اینکه باید از تمامی فرصت‌ها در مسیر ارائه خدمات بیشتر به مردم استفاده کرد، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی سعی کردیم با سرکشی به امورات مردم و بازدید از پروژه‌های عمرانی و ارتباطی دو شهرستان خلخال و کوثر با برخی نارسایی‌ها آشنا شویم و امیدواریم سال پر خیر و برکتی را شاهد باشیم و همه در تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و شعار سال با محوریت اقتصاد و فرهنگ تلاش موثری را انجام دهیم. نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های مربوط به تهیه و استقرار دستگاه فیزیوتراپی در شهرستان محروم خلخال و دعوت از رئیس کمیته راه مجلس را از اولویت‌ها اعلام کرد و بیان داشت: در این زمینه تلاش‌ها به صورت جدی انجام شد که امیدواریم نتایج مثبتی را نیز این حرکت‌ها به همراه داشته باشد. جعفری بنه خلخال یادآور شد: سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نقشه راه مسئولان و مردم در سال جدید است و مقام معظم رهبری نقشه راه کشور و نجات امت اسلامی را به خوبی تبیین کردند و با توجه به شرایط کشور آنچه که می‌توان سبب عزت، سربلندی، استقلال و کاهش وابستگی کشور باشد به عنوان محور حرکت تعیین کردند. وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی و تلفیق مناسب اقتصاد و فرهنگ در سال جاری می‌تواند مسئولان و مدیران را مصصم به انجام رسالت تاریخی کند چرا که ورود به مباحث اقتصادی و تداوم فرایندی که همه ساله مورد تاکید است از اهمیت خاص برخوردار بوده و به توسعه اقتصادی و کاهش وابستگی‌ها منجر می‌شود. نماینده جنوب استان اردبیل در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: مجلس به عنوان یکی از قوای سه‌گانه کشور همراه با دیگر مسئولان در تحقق شعار سال تلاش می‌کند تا شاخص‌های مورد نظر در حوزه اقتصادی و فرهنگی با عزم ملی و مدیریت جهادی به درستی تحقق یافته و تدوین حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و همچنین توسعه همه‌جانبه را یکی پس از دیگری شاهد باشیم.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 8 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: دولت حق ورود به شماره حساب شخصی افراد را ندارد و نباید در این زمینه واکاوی انجام شود.     منصور حقیقت‌پور اظهار داشت: اطلاعات شخصی افراد به خصوص شماره حساب بانکی آنها نباید به بهانه ثبت نام در دور جدید هدفمندی یارانه‌ها مورد بررسی قرار گیرد و این امر به هیچ‌وجه در شأن دولت و مسئولان نیست. وی با بیان اینکه در کشور هیچگونه اطلاعات جامع از خانوارها وجود ندارد و تلاش دولت برای تکیه بر این اطلاعات جامع نخواهد بود، افزود: بارها تاکید کرده‌ایم که باید پایه اطلاعات خانوارهای ایرانی کامل شود تا دولت بتواند وظیفه خود را به شایستگی انجام داده و در حفظ حق و حقوق مردم بر اساس اطلاعات جامع خانوارها اقدام کند. این نماینده مجلس تلاش دولت و مجلس را برای مهار تورم و قیمت‌ها خاطرنشان کرد و ادامه داد: سعی بر این است تا تورم 35 درصد به 25 درصد تقلیل پیدا کند که در این صورت آثار گرانی نیز از زندگی مردم برطرف می‌شود. حقیقت‌پور در پاسخ به این سئوال که دولت با چه ابزارهایی می‌تواند تورم را کنترل کرده و موفق عمل کند، عنوان کرد: یکی از راهکارهای جدی در این زمینه کنترل نقدینگی در جامعه است که با همین مناسب‌سازی پرداخت‌های یارانه به خانواده‌های نیازمند می‌تواند در این حوزه موفق عمل کرد. وی با اعلام اینکه هیچ مسئولی حق ندارد شماره حساب بانکی مردم را مورد رصد قرار داده و یا واکاوی کند، گفت: امیدواریم فضایی فراهم آید تا با انصراف خود خانوارهای بی‌نیاز بخشی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های دولت و جامعه در ساماندهی اقتصادی برطرف شود. نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل از انصراف خود در دریافت یارانه نقدی به نفع اقشار نیازمند جامعه خبر داد و تصریح کرد: بنده نیز به همراه قاطبه نمایندگان مجلس از دریافت یارانه انصراف داده و قصد ثبت نام ندارم.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 7 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
در مراسمی که با حضور فرماندار شهرستان خلخال برگزار شد، رئیس جدید شرکت مخابرات این شهرستان معرفی شد.     در مراسمی که عصر امروز با حضور مسئولان مخابرات استان و فرماندار خلخال برگزار شد، رئیس جدید شرکت مخابرات شهرستان خلخال معرفی شد. در این مراسم فرماندار خلخال با اشاره به گسترش روزافزون فناوری و ارتباطات، بر لزوم خدمات‌رسانی بیشتر از سوی شرکت مخابرات استان و شهرستان خلخال به شهروندان تاکید کرد. مهدی احمدی همچنین با اشاره به زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان خلخال در مورد اینترنت خواستار نگاه ویژه مسئولان ذیربط به حوزه ارتباطات و اینترنت خلخال شد. وی تصریح کرد: از صبح امروز ثبت‌نام دور جدید هدفمندی یارانه‌ها در خلخال آغاز شده که تقویت بسترهای مناسب برای عملی شدن و ثبت‌نام راحت مردم باید مد نظر مسئولان مخابرات استان و شهرستان باشد. فرماندار خلخال خاطر نشان کرد: بسترهای مخابراتی سالم یکی از اصلی‌ترین نیازمندی‌های جامعه بوده و مردم انتظار خدمات بیشتری از این حوزه دارند که رضایتمندی آنها مد نظر ما است. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم صادق حیدری به عنوان رئیس جدید شرکت مخابرات خلخال معرفی و از زحمات چندین ماهه بهنام ندیری سرپرست سابق اداره مخابرات خلخال و رئیس سابق اداره تجلیل به عمل آمد.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 6 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
استاندار اردبیل گفت: خود انصرافی از دریافت یارانه نقدی برای هر ایرانی فرایند برد برد محسوب می‌شود.      مجید خدابخش عصر امروز در جلسه ستاد هدفمندی یارانه‌ها که در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: با مرور تاریخچه قانون هدفمندی یارانه‌ها متوجه می‌شویم که قرار نبود این قانون به شکل فاز به فاز اجرا شود بلکه موضوع اصلاح قیمت انرژی بود تا درآمد حاصل از آن بین تولید، حوزه سلامت و امور رفاهی مردم هزینه شود. وی تصریح کرد: زمانی که بنزین 100 تومانی را به 400 و سپس 700 تومان افزایش دادیم سعی و تلاش بر این بود تا از محل این افزایش بخش تولید رونق بگیرد و انصافاً دولت وقت شجاعانه در اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها وارد شده و با همراهی مردم کار خوب شروع شد اما در مرحله اجرا با نواقص و مشکلات جدی رو‌به‌رو شد. استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به جای آن که 15 تا 25 هزار تومان سرانه هر ایرانی از محل هدفمندی یارانه‌ها آن هم به افراد نیازمند پرداخت شود این سرانه به 45 هزار تومان افزایش یافت که عملاً این پرداختی‌ها اجرای پروژه‌های عمرانی را با رکود مواجه کرده و قطع نخاع واقعی در اجرای پروژه‌های عمرانی به وجود آمد. خدابخش اضافه کرد: این رویکرد نه تنها به رکود اقتصادی و تورم دامن زد بلکه زمینه رکود عمرانی را نیز فراهم آورد به طوریکه شرکت آب استان 120 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارد و وزارت نیرو نیز 26 هزار میلیارد تومان بدهکار است. وی نتیجه این رویکرد غلط را در توزیع یارانه نقدی تعطیل شدن بسیاری از پروژه‌های عمرانی نظیر سد گیوی، تعطیلی ده‌ها کارگر راننده دستگاه‌های سنگین و همچنین فعالان در این حوزه اعلام کرد و ادامه داد: همین بیکاری‌ها و رکود و تورم بیش از حد به اقشار آسیب‌پذیر ضربه وارد کرد و افراد توانمند را نیز از توان انداخت. این مسئول در ادامه بیان کرد: در این مقطع تاکید دولت بر خود انصرافی عین برد برد است چرا که این خود انصرافی‌ها نه تنها اقتصاد خوابیده و به رکود رفته ما را تحرک می‌بخشد بلکه کمکی به خود انصراف‌دهندگان است تا از منافع رونق اقتصادی بیشتر استفاده کنند. خدابخش با اعلام اینکه پرداخت 45 هزار تومان ماهانه یارانه نقدی نه تنها سودی بر اقتصاد نداشته بلکه به تورم بیشتر در بازار دامن زده است، گفت: ‌در شهرک‌های صنعتی ما اکثر واحدهای تولیدی تعطیل شده یا به حالت راکد درآمده‌اند در حالی که اگر 30 الی 50 درصد مردم و خانوارهای ایرانی از دریافت یارانه انصراف دهند با این مبلغ می‌توان بخش عظیمی از ظرفیت‌های تولید را احیا کرده و به نقطه تعالی رساند. وی افزود: با دریافت 45 هزار تومان در حقیقت به توقف پروژه‌های عمرانی و اقتصاد مولد حکم می‌دهیم و اگر همه دوباره ثبت‌نام کنند یا باید همین روند رکود را ادامه دهیم و یا برای خارج شدن از این وضعیت دست به کارهای دیگر بزنیم. خدابخش با بیان اینکه ماهانه بیش از 55 میلیارد تومان یارانه در استان اردبیل توزیع می‌شود، تصریح کرد: در سال گذشته کمتر از 30 میلیارد تومان کار عمرانی در این استان انجام شده در حالی که در همین مدت 700 میلیارد تومان یارانه به مردم این استان پرداخت شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای برنامه‌ریزی استان ضرورت تقویت سرمایه‌های اجتماعی با کار فرهنگی و حضور آگاهانه مردم را در همه صحنه‌ها یادآور شد و خاطر نشان کرد:‌ دولت براساس قانون بودجه 93 تلاش می‌کند تا بخشی از یارانه‌ها را که با انصراف افراد متمول به دست می‌آید صرف کارهای عمرانی، تولیدی و فراگیر شدن بیمه اجتماعی کند به طوریکه در روزهای اخیر بیمه شش میلیون ایرانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، آغاز شده است. رئیس شورای اداری استان اضافه کرد: اگر این مبالغ در بخش درمان و بهداشت هزینه شود هزینه‌های مردم در هنگام بستری و انجام اعمال جراحی به مراتب پایین می‌آید و دیگر بیمار مجبور نیست بسیاری از کالاهای بهداشتی و درمانی را خارج از بیمارستان تأمین کند. خدابخش در ادامه سخنان خود یادآور شد: دولت تلاش می‌کند تا دفترچه‌های درمانی روستایی را با کمتر از پنج درصد فرانشیز مدیریت کرده و خدمات به این قشر ارائه کند و ارائه این خدمات رونق اقتصادی در سایه خود انصرافی‌هایی است که افراد بی‌نیاز و متمول انجام می‌دهند. رئیس ستاد هدفمندی یارانه‌ها در استان اردبیل در مورد مشکلات به وجود آمده در روز اول ثبت‌نام هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: در این زمینه تمام دستگاه‌ها بسیج شدند تا مشکلات به تدریج برطرف شده و در مهلت مقرر همه افراد نیازمند واقعی بدون نگرانی خاص ثبت‌نام کنند تا حمایت از آنها به شکل واقعی انجام شود.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 9 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
مدیرکل پست استان اردبیل گفت: شرکت پست با تفاهمنامه‌ای که با ستاد هدفمندی یارانه‌ها داشته اقدام به توزیع فرم ثبت‌نام هموطنان در یارانه کرده تا اطلاعات آنها را بعد از جمع‌آوری وارد سامانه کند.     احمد عبداللهی عصر امروز در جلسه ستاد هدفمندی یارانه‌ها در استانداری اردبیل اظهار داشت: اکیپ‌های ما با کارت‌های معتبر در مناطق روستایی فعال بوده و با توزیع فرم‌های تعیین شده در بین روستاییان نسبت به جمع‌آوری اطلاعات آنها اقدام کرده تا به راحتی و در ساعات خلوت و کم ترافیک بتوانند اطلاعات مورد نظر را وارد کنند. وی با هشدار به روستاییان، عشایر و برخی از هموطنان در مناطق شهری در برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان از موقعیت پیش آمده تصریح کرد: شرکت پست به صورت قانونی و با داشتن کارت شناسایی برای مأموران به این کار دست زده و هرگونه توزیع فرم با پول به دست افراد سودجو و فرصت‌طلب غیرقانونی است و نباید مردم به این افراد اعتماد کنند. مدیرکل پست استان با بیان اینکه از صبح امروز به دلیل مشکلات اینترنتی ورود به سامانه یاد شده بسیار سخت و به دشواری انجام شده است، خاطر نشان کرد: ما با توزیع 800 فرم در بین مراجعان نسبت به جمع‌آوری اطلاعات اقدام کردیم و همکاران ما در باجه‌های پستی از ساعت 14 عصر مشغول وارد کردن اطلاعات هستند تا مردم به راحتی بتوانند ثبت‌نام‌های خود را انجام دهند. عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد:‌ در دفاتر پستی شهری و آی.سی.تی روستایی از طریق اینترنت و اینترانت ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود که در بخش اینترانت مشکلات به مراتب کمتر است. وی از راه‌اندازی اکیپ‌های پستی در مناطق روستایی با هدف توزیع فرم و جمع‌آوری آنها خبر داد و بیان کرد: تنها ادارات پست با توافق ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این کار اقدام کرده‌اند و غیر از کاربران پستی نمی‌توانند افراد سودجوی دیگر در این زمینه ورود پیدا کنند. این مسئول با اعلام اینکه ثبت‌نام در اداره پست بدون محدودیت شماره کد ملی انجام می‌شود، یادآور شد: ما در سه شیفت صبح، عصر و شب در این 10 روز در خدمت هموطنان هستیم تا با خیال راحت نسبت به ثبت‌نام متقاضیان اقدام کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علیرضا دادخواه مدیرعامل شرکت پست بانک استان اردبیل نیز گفت: 321 دفتر آی.سی.تی روستایی، 150 دفتر پیشخوان و 21 دفتر مستقل از اولین ساعات تا پایان شب حتی در روزهای تعطیل در خدمت هموطنان هستند تا ثبت‌نام‌ها به راحتی انجام شود.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 10 آبازدید
اخبار استان/اجتماعی
فرماندار شهرستان خلخال گفت: تقویت نقاط کور جاده‌ای و روستایی در برنامه ما قرار دارد.     مهدی احمدی اظهار داشت: تقویت نقاط کور جاده‌ای و روستایی در برنامه ما قرار دارد. وی به نشست خود با مدیر منابع انسانی شرکت مخابرات استان اشاره کرد و افزود: در این نشست مشترک نیز محو‌ر‌های عمده بر روی تقویت زیرساخت‌های ارتباطی از جمله پوشش کامل تلفن همراه در جاده‌های ارتباطی اصلی، فرعی و محور‌های روستای بود که قول مساعد برای تقویت کامل پوشش شبکه تلفن همراه داده شد. فرماندار خلخال به مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاها، بخش خورش‌رستم، شاهرود و بخش مرکزی خلخال  اشاره کرد و ادامه داد: این بخش‌ها و روستاهای تابعه نیز از عدم آنتن‌دهی مطلوب در مشکل بوده و اهالی ساکن در مضیقه هستند که در مواقع ضروری با مشکل مواجه می‌شوند. احمدی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : به لحاظ گردشگری آنتن‌دهی مطلوب در محو‌های مواصلاتی و اصلی شهرستان خلخال از اولویت‌های شهرستان خلخال بوده و می‌طلبد که با همکاری شرکت مخابرات استان و ارتباطات سیار مشکلات آنتن‌دهی و کوری آنتن در محور‌های مواصلاتی در سریع‌ترین زمان حل شود. وی بر تقویت پهنای باند اینترنتی شهرستان خلخال نیز اشاره کرد و یادآور شد: در بعضی از مواقع پهنای باند و در فضای اینترنت مشکل اساسی سرعت پایین را مواجه هستیم که اهالی نیز بعضا به آن اعتراض دارند که خواستار حل این مشکل برای استفاده مطلوب از اینترنت برای شهروندان خلخالی هستیم.  این مسئول با تقدیر از شرکت مخابرات و تقویت پهنای باند اضافه شده در اولین روز ثبت‌نام دور جدید یارانه‌ها گفت: امیدواریم با اضافه شدن پهنای باند، فضای اینترنتی و سرعت کافی در دفاتر پیشخوان مشکل ثبت‌نام برای اهالی شریف نداشته باشیم و بتوانیم رضایتمندی مردم را جلب کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل ، فرماندار خلخال از معرفی رئیس جدید مخابرات هم خبر داد و افزود: صادق حیدری از امروز به عنوان رئیس شرکت مخابرات خلخال معرفی و از زحمات بهنام ندیری سرپرست شرکت مخابرات خلخال تقدیر شد.  
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | 13 آبازدید

صفحه 13 از 2582


Powered by AlphaContent 4.0.18 © 2005-2014 - All rights reserved
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6125356
آخرين بروزرساني شنبه, 30 فروردين 1393 ساعت 09:36 
ما 99 مهمان آنلاین داریم
تنظیمات
صفحه اصلی
باشگاه مخاطبان
تالار گفتگو
صدا
سیما
موسیقی
تولیدات ویژه
خبر
پرسش های متداول
انتقاد و پیشنهاد