جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

94 درصد اطلاعات خانوارهای اردبیلی به ثبت رسید - خبر

 

 

94 درصد اطلاعات خانوارهای اردبیلی به ثبت رسید

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل در باب آخرین وضعیت هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ثبت اطلاعات 94 درصد جمعیت و خانوارهای استان اردبیل خبر داد.

94 درصد اطلاعات خانوارهای اردبیلی به ثبت رسید
داود شایقی عصر امروز در جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن در اردبیل اظهار کرد: تا آخرین روزی که سرشماری عمومی نفوس و مسکن را سپری می‌کنیم اطلاعات بیش از یک میلیون و 215 هزار نفر از جمعیت استان اردبیل به ثبت رسیده است.
 
وی گفت: هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهرماه به صورت اینترنتی آغاز شد و تا 28 مهرماه ثبت نام اینترنتی ادامه داشت که بیش از 35 درصد جمعیت استان در این مرحله اقدام به ثبت اطلاعات خود کردند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل در باب آخرین وضعیت هشتمین سرشماری عم از ثبت اطلاعات 94 درصد جمعیت و خانوارهای استان اردبیل خبر داد.
 
شایقی  با بیان اینکه از 28 مهر ماه تاکنون سرشماری حضوری ادامه داشته است، افزود: در دو روز اخیر تمام تلاش ماموران و آمارگیران بر این بوده تا اطلاعات خانوارهای غایب را که کمتر از 8 هزار و 500 نفر هستند به ثبت برسانند.
 
وی افزود: سرشماری تا ساعت 21:30 دقیقه امشب ادامه دارد و آمارگیران تمام تلاششان را انجام می‌دهند تا به صورت دقیق اطلاعات خانوارهای غایب را به ثبت برسانند تا جایگاه استان اردبیل در هشتمین سرشماری که هم اکنون هشتم کشوری است به جایگاه بالاتر ارتقا یابد.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل با بیان اینکه 94 درصد آمار و اطلاعات جمعیتی استان اردبیل به ثبت رسیده که این میانگین در کشور 89 درصد است، یادآور شد: ما با عدم همکاری 2 هزار نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن روبه‌رو هستیم که از این لحاظ استان اردبیل رتبه سوم کشوری را دارد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، شایقی با قدردانی از اهالی استان اردبیل در همکاری نزدیک با آمارگیران برای ثبت اطلاعات دقیق خانوارها بیان کرد: ما اطلاعات جمع‌آوری شده را از  فردا در اختیار مرکز آمار ایران قرار می‌دهیم تا آنها با احصای اطلاعات طی دو سه ماه آینده نتایج دقیق سرشماری را استخراج و اعلام کنند.