سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

84 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز استان اردبیل اعتبار نیاز است - خبر

 

 

84 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز استان اردبیل اعتبار نیاز است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای رفع نقاط حادثه‌خیزی که در استان اردبیل باقی‌مانده است به 84 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

84 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز استان اردبیل اعتبار نیاز است

خلیل محبت‌خواه پیش از ظهر امروز اردبیل در دیدار با اعضای کمیسیون عمران مجلس در اردبیل ما در استان 637 کیلومتر راه مواصلاتی داریم که تنها 13 کیلومتر آن بزرگراه و مابقی راه اصلی، فرعی و 2 هزار کیلومتر نیز راه روستایی است.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل 48 نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که تاکنون 23 نقطه حادثه‌خیز رفع شده و 27 ناحیه نیز شناسایی و در مرحله رفع نقص است گفت: ما برای رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها در استان اردبیل به 84میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای رفع نقاط حادثه‌خیزی که در استان اردبیل باقی‌مانده است به 84 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

 محبت‌خواه به رتبه اول استان اردبیل در کاهش تصادفات جاده‌ای در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: قطعا با اصلاح نقاط حادثه‌خیز و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و هشدار قادر خواهیم بود همین روند کاهش تصادفات را در سال جاری نیز شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: برای اجرای پروژه بزرگراه اردبیل، نیر، سراب 92 میلیارد تومان و اردبیل – فیروزآباد 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز است در حالی که از مجموع 82 کیلومتر محور مواصلاتی در این مسیرها تنها 12 کیلومتر به شکل استاندارد تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه باید بزرگراه اردبیل ـ آستارا را تخصیص اعتبار 500 میلیارد ریالی تکمیل و راه‌اندازی کنیم گفت: برای تکمیل بزرگراه اردبیل ـ مشگین‌شهر 120 میلیارد تومان و کنارگذر اردبیل نیز 3هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا بتوانیم این پروژه‌ها را نیز به سرانجام برسانیم.

محبت‌خواه به سهمیه 49 هزار واحدی اردبیل در مسکن مهر اشاره کرد و گفت: تاکنون بخش عمده‌ای از این واحدهای مسکونی تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و تنها 3 هزار واحد در حال تکمیل و راه‌اندازی است که امیدواریم تا پایان امسال پرونده مسکن مهر در این استان بسته شود.

این مسؤول در مورد تکمیل بیمارستان شهرستان کوثر و تحویل آن به دستگاه بهره‌بردار بیان کرد: امیدواریم این کار را در مناسبت‌های پیش‌رو در سال جاری انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: 15.1 درصد مساحت شهر اردبیل را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد که بیش از 6 هزار هکتار را شامل می‌شود و 963 هکتار بافت فرسوده در خلخال و مشگین‌شهر داریم که باید در احیا و مرمت آنها نیز تلاش جدی‌تری را انجام دهیم.