جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

8 کارخانه راکد پنبه در پارس‌آباد نیازمند احیا هستند - خبر

 

 

8 کارخانه راکد پنبه در پارس‌آباد نیازمند احیا هستند

فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: از 12 کارخانه راکد پنبه پاک‌کنی در شهرستان پارس‌آباد 4 کارخانه وارد عرصه تولید شده و مابقی نیازمند احیا و برداشتن موانع فعالیت دارند.

8 کارخانه راکد پنبه در پارس‌آباد نیازمند احیا هستند

علی علایی، اظهار کرد: 3 هزار و 400 هکتار از اراضی شهرستان پارس‌آباد به کشت محصول پنبه اختصاص یافته که با افزایش 35 درصدی سطح زیر کشت، پیش‌بینی می‌شود بیش از 10 هزار تن وش پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی به اشتغال بالای کشت محصول پنبه اشاره کرد و گفت: در دوران گذشته بیش از 20 هزار هکتار از اراضی منطقه به کشت پنبه اختصاص می‌یافت که  متاسفانه  به دلیل مشکلات به وجود آمده  این سطح کشت به زیر هزار هکتار رسیده بود و در 5 سال گذشته با حمایت‌های انجام شده کشت پنبه احیا و تا مرز 4 هزار هکتار رسیده است.

 فرماندار شهرستان پارس‌آباد با بیان اینکه امسال استقبال خوبی از محصول پنبه شهرستان پارس‌آباد شده و قیمت هر کیلوی آن به بیش از 50 هزار ریال نیز رسیده است، افزود: از 12 کارخانه راکد پنبه پاک‌کنی 4 کارخانه دوباره احیا و وارده چرخه تولید شده و به صورت میانگین در هر هکتار به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای 5 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، 35 نوع انواع محصولات کشاورزی در مزارع شهرستان پارس‌آباد کشت می‌شود که با توجه بیشتر به این صنعت پویا می‌توان گام‌های بلندی در مسیر اشتغال و رونق اقتصادی منطقه برداشت.