سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

79 درصد خلخالی‌ها مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفتند - خبر

 

 

79 درصد خلخالی‌ها مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفتند

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال گفت: 79 درصد جمعیت شهرستان خلخال مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفته و برای 57 درصد جمعیت هدف کارت سلامت صادر شده است.

79 درصد خلخالی‌ها مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفتند

ایرج اعتبار ظهر امروز  در همایش روز جهانی قلب در شهرستان خلخال اظهار کرد: 79 درصد جمعیت شهرستان خلخال مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفتند و برای 57 درصد جمعیت هدف کارت سلامت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون اولویت دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیردار در حوزه سلامت شهرستان خلخال است، افزود: در سال گذشته افزایش مراجعات به حوزه سلامت کاملا مشهود بوده و 58 درصد بیماران به خاطر موارد قلبی به این قبیل مراکز مراجعه نمودند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال با بیان اینکه روز جهانی قلب فرصت مناسبی برای آشنایی و پیشگیری‌های لازم مراقبتی از این عضو حیاتی بدن فراهم می‌کند، تصریح کرد: مراقبین سلامت که در روستاها شامل بهورزان می‌شوند، در حوزه غربالگری فعال هستند.

وی یکی از عوامل بیماری قلب را دخانیات، مصرف بیش از حد سیگار و استفاده از غذاهای پرچرب و کم تحرکی عنوان کرد و ا فزود: ورزش و تحرک فیزیکی بالا در سلامت قلب تاثیرگذار است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل ، در این همایش دکتر فردین صالحزاده متخصص قلب وعروق شهرستان خلخال به تشریح بیماری های قلبی ، عوامل بیماری زا برای قلب، سیر درمان و پیشگیری، امکانات درمان قلبی شهرستان خلخال و اهمیت عضو قلب پرداخت.