سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

78 روستای شهرستان نیر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند - خبر

 

 

78 روستای شهرستان نیر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند

فرماندار شهرستان نیر گفت: 78 درصد روستاهای شهرستان نیر با تلاش اداره گاز شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

78 روستای شهرستان نیر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند

مهدی احمدی اظهار کرد: تاکنون 78 روستای شهرستان نیر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌باشند و عملیات گازرسانی به 16 روستای شهرستان نیز در دست اجراست.

وی به اجرای پروژه شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شهر نیر اشاره کرد و گفت: 22/5 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر نیر اجرا شده و 4 کیلومتر هم در حال اجراست که 3 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه هزینه شده و یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است تا به اتمام برسد و این پروژه با پیشرفت فیزیکی 75 درصد درحال اجراست.

فرماندار نیر به اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری نیر هم اشاره و تصریح کرد: ابنیه تصفیه خانه فاضلاب شهر نیر اجرا شده و در حال محوطه سازی است و پس از اتمام محوطه سازی، تجهیز مکانیکی خواهد شد.

احمدی افزود: تاکنون برای احداث این پروژه 3/5 میلیارد تومان هزینه شده و 5 میلیارد تومان دیگر نیاز است تا تصفیه خانه و خط پساب آن تکمیل شود.

وی گفت: تصفیه خانه شهر نیر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد و خط پساب آن نیز با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجراست.

احمدی  به اجرای پروژه  مجتمع آبرسانی شهید محمدزاده اشاره کردو افزود: مجتمع آبرسانی شهید محمدزاده با پیشرفت فیزیکی 80 درصد و با اعتبار هزینه شده 7 میلیارد تومان در حال اجراست که با اتمام آن 39 روستا از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد

فرماندار نیر در ادامه به فرارسیدن روز 13 آبان هم اشاره کرد و با گرامیداشت این روز بزرگ گفت: مراسم راهپیمایی 13 آبان با حضور گسترده دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در نیر و کورائیم برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این جلسه از ادارات تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بهزیستی و ورزش و جوانان  دستگاه‌های برتر شهرستان در حوزه رعایت حقوق شهروندی، عفاف و حجاب تجلیل بعمل آمد.