سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

68 درصد روستاییان اردبیل از گاز بهره‌مند هستند - خبر

 

 

68 درصد روستاییان اردبیل از گاز بهره‌مند هستند

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از بهره‌مندی 68 درصد روستاییان استان اردبیل از نعمت گاز خبر داد.

68 درصد روستاییان اردبیل از گاز بهره‌مند هستند

 فیروز خدایی عصر امروز در جلسه کمیته تخصصی ایمنی و آتش‌نشانی در اردبیل با بیان اینکه واحدهای HSE در امر فرهنگ‌سازی، آموزش و پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از گاز طبیعی به عنوان یکی از واحدهای کلیدی نقش‌آفرینی می‌کنند، اظهار کرد: با تمام توان از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی حمایت می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه هم اکنون تمامی خانوارهای شهری استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، تصریح کرد: از یک‌هزار و 695 روستای استان نیز تعداد 569 روستا با 68 درصد از این نعمت الهی برخورداری هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر 167 روستا در دست اجرا داریم که با بهره‌برداری از این تعداد، مجموع روستاهای برخوردار به 78 درصد ارتقا می‌یابد.

خدایی افزود: با توجه به بند ق تبصره دو قانون بودجه سال 93 تمامی خانوارهای بالای 20 خانوار زیر پوشش گاز طبیعی می‌روند.

وی در تشریح گازرسانی به روستاهای مشمول بند ق بیان کرد: از مجموع روستاهای استان یک‌هزار و 122 روستای بالای 20 خانوار هستند که از این تعداد 569 روستا به بهره‌برداری رسیده و مابقی طی برنامه‌های آتی از این موهبت الهی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اضافه کرد: تا پایان سال 96 با بهره‌برداری از روستاهای پیمان سپاری شده مجموع خانوار روستاهای بهره‌مند به بیش از 96 درصد می‌رسد.

وی به افتخارات کسب شده توسط واحدهای مختلف شرکت گاز استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: به همت کارکنان خدوم در تمامی حوزه‌های فنی و اجرایی شاهد تحولات چشمگیری بوده‌ایم.

خدایی به طرح پژوهشی تعویض مشعل‌های اتمسفریک با مشعل دمنده‌دار که برای نخستین بار در یکی از ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز استان عملیاتی شد، اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح شاهد کاهش 30 الی 50 درصدی مصرف گاز در هیترهای ایستگاه‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با تقدیر از همت و تلاش رؤسای واحدهای HSE که در امر خطیر فرهنگ‌سازی و آموزش تلاش می‌کنند برای تمامی تلاشگران آرزوی توفیق در خدمت‌رسانی به ملت ایران کرد.

در ادامه این جلسه رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران با ارائه مستندات فنی به بیان اهمیت صنعت نفت و گاز در جهان پرداخت.

یوسفی‌پور با اعلام اینکه منابع نفت و گاز در دنیا به سرعت رو به افول است، تاکید کرد: لازم است با اتخاذ راهکارها و با فرهنگ‌سازی در مصرف صحیح و ایمن از گاز طبیعی تلاش کنیم.

به گزارش فارس، پانزدهمین جلسه کمیته تخصصی ایمنی و آتش‌نشانی شرکت‌های گاز استانی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، یوسفی‌پور رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران و کلیه اعضا طی سه روز به میزبانی شرکت گاز استان اردبیل برگزار شد.