جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

595 هزار قلم داروی قاچاق کشف شده است - خبر

 

 

595 هزار قلم داروی قاچاق کشف شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: ما موفق شدیم بیش از 595 هزار قلم داروی قاچاق خارجی را در استان اردبیل با همراهی مراجع انتظامی و قضایی کشف کنیم.

595 هزار قلم داروی قاچاق کشف شده است

فرهاد پورفرضی عصر امروز در نشست مسئولان بهداشت و درمان در اردبیل اظهار کرد: در حوزه غذا و دارو 725 هزار نسخه همکاران پزشک در شش ماهه گذشته مورد بررسی قرار گرفته که در بسیاری از موارد این نسخ با ارزیابی مثبت و مناسب روبه‌رو بوده است.

وی به اقلام دارویی کشف شده قاچاق به تعداد 595 هزار قلم و به ارزش دو میلیارد و 700 میلیون ریال اشاره کرد و گفت: در همین مدت بیش از 21 هزار و 500 قلم مواد آرایشی و بهداشتی قاچاق نیز به ارزش 187 میلیون ریال کشف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در کنار همه این کشفیات در بحث مراقبت‌های مراکز نظارتی و بهداشت محیط نیز در یک سال گذشته بیش از 100 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته معدوم‌سازی شده است، افزود: مراقبت‌های لازم انجام می‌شود تا عده‌ای سودجو نتوانند سلامت مردم را به خطر اندازند.

پورفرضی به فعالیت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی نیز در راه‌اندازی سه رشته داروسازی، دندان‌پزشکی و فوریت‌های پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: اصلی‌ترین هدف از راه‌اندازی این دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی مرتبط تربیت نیروهای متخصص و بومی بوده تا زمینه ارائه خدمات کیفی‌تر به هموطنانمان فراهم آید.

وی با بیان اینکه 70 نفر در این سه رشته پذیرش شده و دو رشته جدید کارشناسی ارشد نیز مربوط به سلامت دهان و دستیاری پزشکی راه‌اندازی شده است، بیان کرد: ‌در ارزیابی جدید دانشگاه‌ها، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از لحاظ رشد آموزشی جز دانشگاه‌های موفق کشور معرفی شده که قرار است فردا در مراسمی به صورت ملی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این حوزه تجلیل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، موفقیت این استان را در موفقیت در امتحان جامع دو سالانه یادآور شد و اضافه کرد: اردبیل در رشته دندان‌پزشکی توانسته سه رتبه ممتاز و در داروسازی نیز رتبه دوم را از آن خود کند که این موفقیتی عظیم برای دانشگاه علوم پزشکی به شمار می‌رود.