جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

585 هزار نفر در استان اردبیل زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند - خبر

 

 

585 هزار نفر در استان اردبیل زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیر کل تامین اجتماعی استان گفت هم اکنون 585 هزار نفر از اهالی استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

585 هزار نفر در استان اردبیل زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

به گزارش خبرگزای صداوسیما بشرخواه که به مناسبت روز تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود هم اکنون نزدیک به 42 هزار نفر در استان از مزایای مستمری بازنشستگی و حق بیمه بیکاری استفاده می کنند.
وی گفت : برغم تراز مالی تامین اجتماعی در استان اردبیل منفی است و هزینه های این سازمان از درآمدهایش به مراتب بیشتر است با این حال خدمات بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی در اردبیل بدون هیچ مشکلی تداوم دارد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه هم اکنون مطالبات سازمان در استان نزدیک 200 میلیارد تومان است افزود: با احتساب هزینه های درمان و مستمری ها سالانه پرداختی سازمان بیش از 700 میلیارد تومان اما درآمد از محل حق بیمه ها نزدیک 650 میلیارد تومان است.
وی گفت طرح الکترونیکی کردن کلیه خدمات تامین اجتماعی در سازمان با الویت اول در مباحث بیمه ای و درمانی در حال اجرا است و مردم بدون حضور در مراکز بیمه تامین اجتماعی می توانند از خدمات این سازمان بهره مند شوند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان هم در این جلسه از افزایش 16 درصدی اعتبارات درمانی استان برای سال جاری خبر داد و گفت : 16 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و هتلینگ بیمارستانها و درمانگاههای سازمان در استان پیش بینی شده است که امیدواریم با این اعتبارات بخشی از مشکل فضای درمان در استان مرتفع شود.
دکتر برجی افزود: هم اینک دو بیمارستان و چهار درمانگاه تامین اجتماعی در سطح استان به مردم خدمات ارائه می دهند و 746 واحد درمان غیر مستقیم هم با سازمان تامین اجتماعی قراداد بسته اند و در خدمت اهالی استان هستند.
وی گفت : نظام ارجاع در سازمان تامین اجتماعی جزو الویت هاست و بدون تشخیص و ارجاع پزشک عمومی امکان معاینه برای پزشکان متخصص و فوق تخصص وجود نخواهد داشت.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان از خرید دستگاه ام آر آی برای بیمارستان سبلان اردبیل خبرداد و گفت : علی رغم مشکلات مالی سازمان ، اردبیل تنها استانی است که امسال خرید این دستگاه از طرف سازمان انجام خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال این مرکز نیز در بیمارستان سبلان اردبیل راه اندازی شود.