سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

50 کیلومتر بزرگراه به طول راههای استان افزوده می‌شود - خبر

 

 

50 کیلومتر بزرگراه به طول راههای استان افزوده می‌شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش توسعه بزرگراه‌ها در سالجاری 50 کیلومتر بزرگراه به طول راههای استان افزایش خواهد یافت .

50 کیلومتر بزرگراه به طول راههای استان افزوده می‌شود

محبوب حیدری اظهار کرد: مطالعات تمام راه‌های استان اردبیل به اتمام رسیده و مجوز عملیات اجرایی و توسعه‌ای در این مسیرها با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل و نمایندگان استان اخذ شده است.

وی افزایش 10 برابری اعتبارات حوزه راه‌ها را در سه سال اخیر بی سابقه خواند و خاطرنشان کرد: در کنار اخذ مجوز برای توسعه بزرگراه‌ در استان و افزایش منابع اعتباری در این سه سال تلاش کرده‌ایم تا راه‌های شریانی استان از توسعه کمی و کیفی برخوردار شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در این زمینه اعتبار توسعه راه‌های استان از 160 میلیارد ریال در سال 97 هم اکنون به 1800 میلیارد ریال افزایش یافته است.

حیدری ادامه داد: در سال گذشته در مجموع بیش از ده هزار میلیارد ریال پروژه در بخش توسعه راه‌ها و تکمیل مسکن هزینه شده که 7500  تا 8000 میلیارد ریال  آن در حوزه راه‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: احداث و توسعه راه‌ها هزینه ‌بر است بطوریکه در شمال استان به ازای هر کیلومتر احداث راه 50 میلیارد ریال و در جنوب این استان به دلیل شرایط کوهستانی به ازای هر کیلومتر احداث راه 70 تا 100میلیارد ریال هزینه می‌شود که این رقم در احداث تونل به ازای هر کیلومتر 500 میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای تبدیل راه‌های اصلی این استان به بزرگراه 50 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا جاده‌های ایمنی داشته باشیم و مردم در ترددهای جاده‌ای با مشکلی روبرو نشوند.