جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

50 هزار فعال صنایع دستی اردبیلی کارت شناسایی دارند - خبر

 

 

50 هزار فعال صنایع دستی اردبیلی کارت شناسایی دارند

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ‌بیش از 50 هزار صنعتگر و هنرمند صنایع دستی در استان اردبیل از کارت شناسایی معتبر برخوردار هستند.

50 هزار فعال صنایع دستی اردبیلی کارت شناسایی دارند

علیرضا دباغ عبداللهی عصر امروز در نشست هماهنگی برگزاری برنامه‌های روز جهانی صنایع دستی در اردبیل اظهار کرد: ‌بیش از 50 هزار صنعتگر و هنرمند صنایع دستی در استان اردبیل از کارت شناسایی معتبر برخوردار هستند.

وی افزود: از این تعداد فعال صنایع دستی 35 هزار نفر در مناطق شهری و 15 هزار نفر نیز در مناطق روستایی از طریق تولیدات صنایع دستی امرار معاش می‌کنند.

این مسئول با اشاره به وجود 62 رشته صنایع دستی در سطح استان که هنرمندان و صنعتگران در این رشته‌ها فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ما در آستانه روز جهانی صنایع دستی قطعاً از چهره‌های برجسته صنایع دستی استان اردبیل تجلیل می‌کنیم و تلاشمان بر این است تا بستری فراهم آید که بتوانیم از توانمندی‌های فعالان این عرصه در ارتقا و افزایش بیش از گذشته برای ایجاد ظرفیت‌های اشتغال و کارآفرینی استفاده کنیم.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پرداخت تسهیلات بانکی را برای هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی با بهره بسیار پایین یادآور شد و گفت: در این زمینه و در رشته‌های مختلف 300 نفر از هنرمندان و صنعتگران از این تسهیلات بهره‌مند شدند و سعی بر این است تا به صورت گروهی و در قالب کارگاه‌های فعال در حوزه صنایع دستی بتوانیم این تسهیلات را پرداخت کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، دباغ عبداللهی به نزدیکی روز جهانی صنایع دستی اشاره کرد و افزود: در برپایی نمایشگاه، کلاس‌های آموزشی و همچنین اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به فعالان این عرصه به همراه تجلیل از شرکت‌کنندگان دوسالانه نگاره‌های چوبی تجلیل می‌شود.