رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

50 هزار تن محصولات جالیزی در بیله‌سوار برداشت می‌شود - خبر

 

 

50 هزار تن محصولات جالیزی در بیله‌سوار برداشت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار گفت: برداشت محصولات جالیزی از سطح بیش از یک هزار هکتار اراضی کشاورزی به میزان 50 هزار تن در بیله‌سوار آغاز شده است.

50 هزار تن محصولات جالیزی در بیله‌سوار برداشت می‌شود

ربعلی جهانی اظهار کرد:  کار برداشت محصولات جالیزی از سطح بیش از یک هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شده است.

 وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از این سطح بیش از 50 هزار تن انواع محصولات جالیزی برداشت شود که عمده محصولات جالیز کشت شده در این شهرستان هندوانه، گوجه فرنگی، خیار و خربزه خواهند بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: کشت محصولات جالیزی در این شهرستان به سه روش کشت مالچ پلاستیک، کشت در فضای باز و استفاده از نشاء انجام می‌شود.

جهانی ادامه داد: کشت زیر پلاستیک به دلیل حفظ رطوبت، کنترل علف‌های هرز و زودرسی محصول علی‌رغم هزینه بالاتری که نسبت به سایر روش‌های کشت دارد از سوی کشاورزان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خدمات ارائه شده به کشاورزان جالیزکار این شهرستان را توزیع انواع نهاده‌های کشاورزی، نظارت فنی بر مزارع جالیز جهت مبارزه به موقع با آفات و بیماری‌ها از طریق کارشناسان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، جهانی در پایان از کشاورزان خواست به منظور صیانت از محیط زیست و انتقال آن به آیندگان، پسماندهای پلاستیک استفاده شده را بعد از برداشت جمع آوری نموده و از آلودگی محیط زیست خودداری نمایند.