رونق تولید ملی | شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۸

50 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند - خبر

 

 

50 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند

50 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند

50 درصد فوتی‌های تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند

رحیم آقامحمدی امروز  اظهار کرد: بیشترین قشر آسیب‌پذیر در  حوادث و سوانح رانندگی افراد خردسال زیر 10 و 12 سال تشکیل داده و بعد از آنها در گروه سنی سالمندان و بالای 50 سال بیشتر در معرض آسیب هستند.

وی ضرورت اهمیت دادن خانواده‌ها را به همراه رانندگان به تردد راحت گروه‌های سنی کودک و نوجوان و پیر و سالخورده یادآور شد و تصریح کرد: باید رانندگان سرعت مجاز را رعایت کرده و حتماً با دقت بیشتر در طی مسیر و عرض معبر مراقبت بیشتری را از گروه‌های سنی یاد شده داشته باشند.

رئیس پلیس راهور استان گفت: باید رانندگی‌ها در داخل شهر به گونه‌ای باشد تا با یک ارزیابی دقیق از قدرت تخمین مسافت و قدرت تصمیم‌گیری اقدام به موقع از سوی راننده در مواجهه با عبور کودکان و سالخوردگان انجام شده و زمینه ایمنی بیشتر در این ارتباط فراهم آید.

آقامحمدی افزود: 50 درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات درون شهری در استان اردبیل را عابران پیاده تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه نباید برخی بی‌توجهی‌های رانندگان در تردد عابران پیاده زمینه‌ساز بروز تصادفاتی شود، بیان کرد: بهتر است مسئولان استانی نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی در مسیرهای مختلف به ویژه پل‌های عابران پیاده همت کنند و در کنار آن اجازه ساخت و ساز مجموعه‌های تجاری و پزشکی را در هسته مرکزی شهر به دلیل تراکم ترافیک ندهند.

به گزارش خبرگزاری فارس،آقامحمدی با بیان اینکه انتقال این مراکز به خارج از شهر زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا هسته مرکزی شهر از وجود مجموعه‌های تجاری و پزشکی که بیشترین مراجعات مردمی را شاهد هستیم، به حداقل برسد، اضافه کرد: در یک حرکت منسجم و سازنده می‌توان از بروز حوادث و سوانح به ویژه در ترددهای درون شهری جلوگیری کرد.