جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

50 درصد اعضای تیم ملی شمشیربازی در مسابقات آسیایی را اردبیلی‌ها تشکیل می‌دهند - خبر

 

 

50 درصد اعضای تیم ملی شمشیربازی در مسابقات آسیایی را اردبیلی‌ها تشکیل می‌دهند

50 درصد اعضای تیم ملی شمشیربازی در مسابقات آسیایی را اردبیلی‌ها تشکیل می‌دهند

وحید حسینی‌جهان، با اشاره به کسب موفقیت شمشیربازان اردبیلی در مسابقات انتخابی تیم ملی، اظهار کرد: درخشش نوجوانان اردبیلی در مسابقات انتخابی تیم ملی تحسین مربیان و ورزشکاران حاضر در مسابقات را در پی داشت.

وی از حضور شمشیربازان منتخب سراسر کشور در این دوره از رقابت‌ها خبر داد و افزود: با آغاز اردوی انتخابی در اسلحه اپه در دو رده سنی نوجوانان و جوانان تمرینات و رقابت ورزشکاران برای پوشیدن لباس مقدس تیم ملی و کسب جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا داغ‌تر از گذشته شد که در نهایت با افتخارآفرینی نمایندگان ورزشی اردبیل به پایان رسید.
دبیر هیأت شمشیربازی استان اردبیل تصریح کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی که حکم کسب سهمیه رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی 2018 آسیا به میزبانی امارات را داشت، با برتری احمدرضا کنعانی، نیما خانکیشی و محمدرضا وثوقی از استان اردبیل همراه شد تا این سه ورزشکار اردبیلی جواز حضور در رقابت‌های "دوبی امارات" را کسب کنند.
حسینی به مهارت و توان بالای شمشیربازان اردبیلی در مقاطع مختلف سنی اشاره کرد و ادامه داد: با برتری سه نوجوان اردبیلی، 50 درصد شاکله تیم ملی در مسابقات آسیایی امارات را ورزشکاران این استان مستعد کشور تشکیل خواهند داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی به حضور صادق آرامش اصل به عنوان مربی تیم ملی در مسابقات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: با پشتکار و انگیزه بالای شمشیربازان اردبیلی و برخورداری از مربیان و دلسوزان باتجربه در این رشته ورزشی شانس کسب مدال‌های خوش‌رنگ آسیایی و جهانی وجود داشته و با چنین رویکردی طی ماه‌های آتی اخبار مسرت‌بخش و امیدوارکننده بیشتری را از شمشیربازی استان اردبیل خواهیم شنید.