جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

5 نقطه حادثه‌خیز رانندگی اردبیل ایمن‌سازی می‌شوند - خبر

 

 

5 نقطه حادثه‌خیز رانندگی اردبیل ایمن‌سازی می‌شوند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: به منظور کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای، 5 نقطه حادثه‌خیز رانندگی اردبیل ایمن‌سازی می‌شوند.

5 نقطه حادثه‌خیز رانندگی اردبیل ایمن‌سازی می‌شوند
علی رحمتی اظهار کرد: با توجه به موقعیت خاص استان اردبیل و استقبال مناسب گردشگران داخلی و خارجی از این استان اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اجرای طرح تابستانی برای خدمات‌رسانی مناسب به مردم در تلاش خواهد بود.
 
وی به حضور بیش از 9 میلیون مسافر و گردشگر در استان اردبیل در طول سال اشاره کرد و افزود: به منظور افزایش ایمنی مسیرها و محورهای مواصلاتی، آغاز ایمن‌‌سازی 5 نقطه حادثه‌خیز استان اردبیل را شاهد هستیم.
 
عضو شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه افزایش کرایه برای اتوبوس‌های مسافربری از مبداء اردبیل اعمال نشده است، هرچند در بخش مسافربری با خودروهای سواری، کرایه‌ها با افزایش 20 درصدی تعرفه‌ها مواجه شدیم.
 
 رحمتی بیان کرد: بیش از 250 کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی اردبیل در برنامه آسفالت‌ریزی قرار دارند و روکش آسفالت این مناطق در حال حاضر آغاز شده که طبق آخرین مصوبات سازمان راهداری، حدود 160 کیلومتر از این میزان مربوط به راه‌های اصلی استان بوده و مابقی در مسیرهای فرعی و روستایی بکارگیری خواهد شد.
 
وی ادامه داد: فرمانداران شهرهای مختلف در حمایت از طرح‌های حوزه راهداری نباید این سازمان را تنها بگذارند و افزایش همکاری و مشارکت‌ها با مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در بهبود کمیت و کیفیت آسفالت‌ریزی معابر اصلی و فرعی به میزان بسیار مناسبی تأثیرگذار خواهد بود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در صورت اعلام حوادثی نظیر آسیب‌دیدگی پل‌ها به دلیل بلایای طبیعی، رانش محورها، ریزش‌برداری نواحی کوهستانی و ایمن‌سازی حفاظ‌ها در پرتگاه‌های مختلف، در طول سال اقدامات ایمنی به صورت مستمر اجرایی خواهد شد.