رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

5 میلیون دانش آموز زیرپوشش برنامه های ورزشی وزارت آموزش و پرورش - خبر

 

 

5 میلیون دانش آموز زیرپوشش برنامه های ورزشی وزارت آموزش و پرورش

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور گفت: 5 میلیون دانش آموز زیر پوشش برنامه های ورزشی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

5 میلیون دانش آموز زیرپوشش برنامه های ورزشی وزارت آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حمیدرضا صائبی در مجمع انتخابات رییس هیات ورزشی دانش آموزان استان اردبیل گفت: در سال تحصیلی گذشته 4 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه های ورزشی وزارت آموزش و پرورش بوده اند.

وی گفتاین انتخابات بر اساس آیین نامه جدید که مورد تصویب وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته، انجام می شود.

حمید رضا صائبی افزود: هیئت ورزشی دانش آموزی استان ها به عنوان نماینده و مرجع ذیصلاح در اجرای برنامه ها و فعالیت های فدراسیون ورزش دانش آموزی در سطح کشور هستند.

سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور افزود: فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور برنامه ریزی های لازم را در این زمینه در استانها انجام داده است که انجمن های ورزشی کشور نسبت به انجام آن اقدام می کنند.

صائبی با بیان اینکه فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور در سال تحصیلی جدید، چهار محور برای برگزاری مسابقات در کشور تعریف کرده است گفت: مسابقات آموزشگاهی در قالب " مدرسه قهرمان" یکی از این محورهای تعریف شده می باشد.

وی مسابقات پایه ای از جمله دومیدانی، شنا، ژیمناستیک در قالب " کانون قهرمان را جزو دومین محور در برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی کشور یاد کرد.

صائبی همچین با تاکید بر جشنواره های ورزشی به عنوان سومین محور در برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور تصریح کرد: سعی می کنیم در راستای توسعه ورزش همگانی این جشنواره های ورزشی را افزایش بدهیم.

وی در بیان چهارمین محور تعریف شده در برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور به مسابقات المپیکی و پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در این مسابقات رشته های کشتی و وزنه برداری داشتیم که امسال هم در نظر داریم رشته تکواندو را اضافه کنیم.