رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

4800 خانواده تحت پوشش کمیته امداد اردبیل نیازمند مسکن هستند - خبر

 

 

4800 خانواده تحت پوشش کمیته امداد اردبیل نیازمند مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۸۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امام خمینی استان نیازمند مسکن هستند.

4800 خانواده تحت پوشش کمیته امداد اردبیل نیازمند مسکن هستند

یه گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل افزود: در حال حاضر ۴ هزار و ۸۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امام خمینی استان نیازمند مسکن هستند که با حمایت امام جمعه اردبیل، استاندار، کمیته امداد و برخی خیران و نیز مشارکت‌های مردمی انتظار می‌رود سال آینده این میزان کاهش یابد و تعدادی مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش احداث شود.

وی اظهار داشت: در آستانه عید نوروز و همزمان با سراسر کشور جشن نیکوکاری در استان اردبیل برگزار می‌شود که این جشن 16 تا 18 اسفندماه به مدت سه روز در اردبیل برگزار خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این جشن در استان اردبیل انجام شده است افزود: جشن نیکوکاری 16 اسفندماه در مدارس اردبیل، 17 اسفند در پایگاههای جشن نیکوکاری و 18 اسفندماه در مصلاهای سطح استان برگزار می‌شود.

دشتی تصریح کرد: در حال‌ حاضر 17 هزار پاکت نیکوکاری در مدارس استان اردبیل توزیع شده است تا دانش‌آموزان و خانواده‌ها کمک های خود را در این پاکت‌ها ارائه دهند که کمک‌های جمع‌آوری شده در همان مدارس برای دانش‌آموزان نیازمند هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: جشن نیکوکاری امسال با همکاری کمیته امداد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و بسیج برگزار می‌شود و انتظار می‌رود با مشارکت مردم و کمک خیرین گام بزرگی در کمک به نیازمندان برداشته شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل بیان کرد: امسال 48 واحد مسکن به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان تحویل داده شده است و همچنین 51 واحد مسکن مقاوم‌سازی و 38 مورد نیز در دست اقدام می‌باشد که این مقاوم‌سازی شامل مسکن روستایی خانواده‌های تحت پوشش نیز هست.

دشتی از تامین 780 مورد جهیزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته خبر داد و گفت: یکی از اولویتهای کمیته امداد استان اردبیل حمایت از نوعروسان و تامین جهیزیه آنان می‌باشد.

وی تصریح کرد: در حال‌حاضر 26 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هستند که خدمات‌رسانی به این قشر ادامه دارد و تسهیلات اشتغال، مسکن به خانواده‌ها تحت پوشش ارائه می‌شود.