رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

450 میلیون تومان به پارک علم و فناوری کمک می‌کنیم - خبر

 

 

450 میلیون تومان به پارک علم و فناوری کمک می‌کنیم

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از محل منابع راکد مانده دانشگاه صنعتی با مجوز هیأت امنای دانشگاه 450 میلیون تومان به پارک علم و فناوری کمک می‌کنیم.

450 میلیون تومان به پارک علم و فناوری کمک می‌کنیم

گودرز صادقی عصر امروز در نشست مسؤولان دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: ما در حوزه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به جای آن که به برگزاری جلسات، بیلان کاری و گرفتن حق‌الجلسات وقت و فرصتمان را اختصاص دهیم که همه آنها جفا در حق مردم است، ما به کارهای عملیاتی روی آوردیم تا در عمل ثابت کنیم که در این عرصه کارهای تأثیرگذاری را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: این بسیار زشت است که ما فعالیت‌های عادی و معمولی خود را به نوعی به اقتصاد مقاومتی پیوند بزنیم و بخواهیم از این طریق عملکرد معمولی خودمان را در یک شرایط متفاوت جلوه دهیم در حالی که ما معتقدیم اصل اقتصاد مقاومتی همان تربیت انسان مقاوم است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ما بیشتر از صحبت کردن، تلاش می‌کنیم تا پیگیر موضوعات در حوزه‌های مختلف باشیم، گفت: این جفا در حق شخص اول مملکت است که همه بیایند در جلسات نشسته و صحبت‌ از پیشرفت‌ها و رتبه‌های برتر در بین دستگاه‌های اجرایی کشور بدهند در حالی که بسیاری از کارها در زمین مانده و هنوز ما در ابتدای راه هستیم.

صادقی از ادغام برخی از دانشکده‌ها همچون دانشکده کشاورزی و زبان به عنوان راهکار عملیاتی در تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و افزود: در حمایت از صنایع دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی قرار است 450 میلیون تومان از محل منابع معطل مانده دانشگاه صنعتی به پارک علم و فناوری استان اختصاص دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با گذشت یک سال در واگذاری 10 هکتار زمین به پارک علم و فناوری هنوز سند زمین مورد نظر تعیین تکلیف نشده در حالی که انتظار می‌رود این زمین بدون معارض و به صورت رایگان به پارک اختصاص یابد.

صادقی اضافه کرد: ما در دانشگاه محقق اردبیلی نه تنها برگشت بودجه‌ای نداریم بلکه به راحتی می‌توانیم پنج درصد اعتبارات دانشگاه را به تشخیص رئیس دانشگاه در فضاهایی که نیاز است، هزینه کنیم که ما این منابع را اغلب صرف کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کردیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: امیدواریم با سرمایه‌گذاری در این حوزه بتوانیم کارهای مطلوبی را به سرانجام رسانده و اقدامات مؤثری را انجام دهیم.