رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

422 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به زیر کشت رفته است - خبر

 

 

422 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به زیر کشت رفته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سال جاری 422 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اردبیل به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی رفته است.

422 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به زیر کشت رفته است
خلیل نیکشاد ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: در سال جاری 422 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی اعم از گندم آبی و دیم ، جو آبی و دیم وکلزا و چغندر قند و حبوبات و علوفه دیم رفته است.
 
وی افزود: سطح زیر کشت علوفه دیم در سال جاری افزون بر 2 هزار و 500 هکتار می‌باشد که امید واریم با همکاری‌های تنگاتنگی که در سال‌های آتی با موسسه تحقیقات بین‌المللی موسوم به ایکاردا در استان به اجرا درخواهد آمد سطح زیر کشت  گیاهان علوفه‌ای و حتی دانه‌های روغنی را در اراضی دیم افزایش دهیم این کار با هدف  خارج کردن اراضی دیم استان از زراعت تک محصولی گندم و یا جو صورت می‌گیرد .
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: نظام بهره‌برداری از اراضی دیم استان می‌بایست مورد بازنگری کارشناسی قرار بگیرد و این اراضی از زراعت تک محصولی خارج شود و نباید زراعت در اراضی دیم به گونه‌ای باشد که اگر سالی بارندگی کافی اتفاق نیافتد کل زارعت دیم و زحمات یکساله بهره‌برداران از بین برود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: رعایت انضباط و التزام اداری یکی از ضروریات ترقی و پیشرفت در اهداف سازمانی محسوب می‌شود و مجموعه‌ای در خدمت رسانی به ارباب رجوع و حل مسائل و مشکلات آنان موفق است که کارکنانش ضوابط ومقررات اداری را رعایت نمایند.