جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

420 هزار دام سبک در روستاهای گرمی واکسینه شدند - خبر

 

 

420 هزار دام سبک در روستاهای گرمی واکسینه شدند

رئیس اداره دامپزشکی گرمی مغان گفت: در طول طرح واکسیناسیون تب برفکی تعداد 420 هزار دام سبک در سطح روستاهای این شهرستان واکسینه شدند.

420 هزار دام سبک در روستاهای گرمی واکسینه شدند

لطیف وطن‌خواه اظهار کرد: طرح واکسیناسیون تب برفکی از 11 بهمن ماه سال جاری آغاز و به مدت یک ماه در سطح این شهرستان برای دام‌های سبک اجراء شد.

وی با بیان اینکه این طرح در 232 روستای شهرستان گرمی مغان انجام شد، تصریح کرد: این طرح با مشارکت اکیپ‌های بخش خصوصی و دولتی واکسیناسیون اجرایی می‌شود.

رئیس اداره دامپزشکی گرمی مغان اضافه کرد: هم اکنون نیز توسط هر دو بخش خصوصی و دولتی واکسیناسیون تب برفکی دام‌های سنگین آغاز و تا پایان اسفندماه به اتمام خواهد رسید.

وطن‌خواه افزود: تب برفکی به ‌عنوان مهم‌ترین بیماری واگیر دام‌‌ها محسوب و باعث مرگ‌ و میر در دام‌های جوان و بروز خسارات اقتصادی سنگین به دامداری‌ها می‌‌شود که به همین دلیل طرح‌های واکسینه به موقع در این منطقه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی خواستار همکاری دامداران با اکیپ‌های اعزامی شد و گفت: حوزه، ویروس عامل بیماری تب برفکی نسبت به شرایط محیطی و تغییرات دمایی مقاوم بوده و ماندگاری زیادی در محیط دارد و لازم است دامداران نسبت به واکسینه دام‌های خود رغبت داشته باشند.