رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

410 طرح اشتغال آفرینی در اختیار مددجویان اردبیل قرار گرفته است - خبر

 

 

410 طرح اشتغال آفرینی در اختیار مددجویان اردبیل قرار گرفته است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: در سالجاری 410 طرح اشتغال آفرینی در استان اردبیل در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار گرفته است.

410 طرح اشتغال آفرینی در اختیار مددجویان اردبیل قرار گرفته است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی، مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل افزود: در سال جاری 410 طرح اشتغال آفرینی با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد ریال از منابع کمیته امداد با 2 درصد کامزد در اختیار مددجویان قرار گرفته که در مرحله پرداخت حدود 100 تا 500 میلیون ریال تسهیلات در اختیار صاحبان طرح قرار می گیرد.

وی بیان کرد: از منابع دولتی نیز 260 میلیارد ریال از 12 بانک دولتی و نیمه دولتی پیش بینی شده است که تاکنون بیش از یک هزار نفر اعطا شده و تا پایان سال تعهد 2 هزار نفر اشتغال را به صورت کامل و حتی بیشتر انجام خواهد داد.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه این طرح ها در زمینه های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع فرش، صنعت و خدمات بوده است، افزود: مهارت آموزی برای فارغ التحصیلان مددجوی کمیته امداد از دیگر برنامه های اشتغال آفرینی است که در حین تحصیل می توانند از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند.

دشتی گفت: مشاوره شغلی ویژه مددجویان کمیته امداد با هدف سوق دادن تسهیلات اعطایی برای اشتغال زایی صورت می گیرد که عملکرد خوب خود را در اشتغال آفرینی استان نشان داده است.

وی بیان کرد: تمام مددجویان ثبت نام شده پشت نوبت برای دریافت مستمری همگی از خدمات کمیته امداد بهره مند شده اند و تمامی حمایت مالی آنها از سوی کمیته امداد و دولت تامین می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: همکاری دولت و کمیته امداد هم در سطح کشور و هم در استان اردبیل به صورت فراگیر برای محرومیت زدایی انجام می شود و از توجه استاندار اردبیل به محرومان جامعه تقدیر و تشکر می کنیم.

دشتی با اشاره به اینکه افزایش سرانه مستمری نیز با حمایت دولت در سال جاری به صورت عملیاتی انجام شد، اظهار داشت: اشتغال آفرینی و ایجاد شغل برای مددجویان از دیگر اقدام های کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده های نیازمند است.

وی با بیان این مطلب که برای 3 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد دوره های مهارت آموزی تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: مشاوره شغلی ویژه مددجویان کمیته امداد با هدف سوق دادن تسهیلات اعطایی برای اشتغال زایی صورت می گیرد که عملکرد خوب خود را در اشتغال آفرینی استان نشان داده است.