سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

400 فیلمنامه آماده تولید است - خبر

 

 

400 فیلمنامه آماده تولید است

مدیر انجمن سینمای جوان استان اردبیل گفت: 400 فیلمنامه در سینما جوان استان اردبیل آماده ارائه به تولیدکنندگان فیلم است.

400 فیلمنامه آماده تولید است

میر دولت موسوی اظهار کرد: ما در کنار تولید فیلم به شکل حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای موفق شدیم تولید آثاری را در یک سال گذشته شاهد باشیم و نزدیک به 20 فیلم را نیز خریداری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه قرار است 20 فیلم به صورت مشارکتی با افراد حقیقی تولید شود که تجهیزات و امکانات مناسب را در این زمینه در اختیار فیلمسازان قرار می‌دهیم، تصریح کرد: بیشترین همکاری ما با نهضت سوادآموزی، بهزیستی و شهرداری بوده که سینمای جوان از استعدادهای جوان خود برای تولید فیلم در این حوزه‌ها استفاده کرده است.

مدیر انجمن سینمای جوان استان گفت: جوانان فعال سینمای جوان اردبیل حتی بالاتر از ظرفیت خود اقدام به تولید فیلم و آثاری کردند که مشاهده این آثار قطعاً توانمندی‌های فیلمسازان ما را نشان می‌دهد.

موسوی از راه‌اندازی کانون عکس در سینما جوان و برگزاری نشست عکس منتخب خبر داد و افزود: در این رویداد هر عکاسی می‌تواند عکس خود را به اشتراک بگذارد تا 150 عکاس فعال و عضو انجمن سینمای جوان بتوانند بهترین آثار را در هر ماه انتخاب کنند.

وی به سه مرحله داوری آثار اشاره کرد و ادامه داد: خود جوانان در کنار داوران و شورای سیاست‌گذاری آژانس عکس ایران در این زمینه اظهار نظر کرده و بهترین آثار را بر می‌گزینند.

موسوی از برگزاری ورک‌شاپ‌های تخصصی عکس با حضور صمیمانه عکاسان برای رفع کاستی‌ها و برخی دغدغه‌ها خبر داد و بیان کرد: در حوزه فیلم نیز 400 فیلم آماده تولید داریم که روزانه 100 نفر برای ساخت آن اعلام آمادگی می‌کنند و 50 نفر نیز برای ارائه خدمات عکس به سینما جوان مراجعه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر انجمن سینمای جوان استان اردبیل حضور موفق فیلمسازان استان را در جشنواره‌های بین‌المللی یادآور شد و اضافه کرد: در سال‌های اخیر بیش از هر زمان دیگر تلاش بر تولید آثار فاخر و عرضه آن به مسابقات و رخدادهای مختلف هنری جهانی و بین‌المللی است.