جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

40 میلیون رأس دام در اردبیل پرورش داده می‌شود - خبر

 

 

40 میلیون رأس دام در اردبیل پرورش داده می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 40 میلیون رأس واحد دامی به صورت صنعتی و نیمه صنعتی در داخل استان اردبیل پرورش داده می‌شود.

40 میلیون رأس دام در اردبیل پرورش داده می‌شود

خلیل نیکشاد اظهار کرد: به طور متوسط سالانه در داخل استان اردبیل 600 هزار تن گندم و 250 الی 270 هزار تن جو به مراکز خرید سازمان تعاون روستایی تحویل داده می‌شود که این این دو محصول دانه‌ریز از لحاظ فقه اسلامی در ردیف پرداخت زکات برای تولید کنندگان قرار می‌گیرند.

وی افزود: تعداد 40 میلیون رأس واحد دامی به صورت صنعتی و نیمه صنعتی در داخل استان پرورش داده می‌شود که تولیدات آنها به صورت پشم و شیر و ماست و کره به مصرف عموم آحاد جامعه می‌رسد و تولید کنندگام بخش امور دام علاوه بر تامین نیاز داخلی استان مازاد تولید خود را به دیگر نکات کشور و حتی خارج از کشور نیز صادر می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: از منظر و نگاه قرآنی و آموزه‌های دینی می‌بایست بستر مناسب از لحاظ ترویجی و تبلیغی و اجرایی برای دریافت زکات و هزینه‌کرد آن برای مستمندان وفقرا فراهم شود که در این خصوص سازمان جهاد کشاورزی آماده همه گونه همکاری با اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و شورای زکات است.

به گزارش خبرگزاری فارس، نیکشاد افزود: فریضه پرداخت زکات در فقه اسلامی یکی از واجبات دین اسلام و مذهب تشیع شمرده می‌شود چرا که خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم پس از اقامه نماز پرداخت زکات را به موحدین و مومنین تاکید می‌نماید و بدیهی است در صورتی که به نحو مطلوبی اقدامات ترویجی و تبلیغی بر روی این فرضیه واجب دینی صورت بگیرد کلیه دست اندرکاران بخش کشاورزی نیز تمامی سعی و اهتمام خود در جهت همکاری با کمیته امدام امام خمینی ( ره) به‌کار خواهند بست.