سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

350 زوج نابارور جواب مثبت گرفتند - خبر

 

 

350 زوج نابارور جواب مثبت گرفتند

رئیس مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: ما تاکنون در این مرکز با پذیرش زوج‌های نابارور موفق شدیم در 335 مورد جواب مثبت به مراجعان بدهیم.

350 زوج نابارور جواب مثبت گرفتند

رویا گسیلی اظهار کرد: این مرکز از سال 89 به عنوان مرکز درمان ناباروری قفقاز وابسته به جهاد دانشگاهی استان اردبیل فعالیت‌ خود را آغاز کرده و بنده به عنوان پزشک متخصص زنان و زایمان این مرکز از همان سال‌های نخست شکل‌گیری با این مجموعه همکاری داشته و فعالیت مثبت و سازنده‌ای را در سال‌های اخیر تجربه کردیم.

وی تصریح کرد: هر چند نه در قالب مدیریت بلکه به عنوان یک پزشک پیگیر مسائل مختلف این مرکز و فعالیت رو به جلوی آن در سال‌های گذشته بودیم، در این مرکز برخی از اعمال جراحی زنان و مردان انجام می‌شود به طوریکه با راه‌اندازی این مرکز دیگر نیازی نیست تا زوجین نابارور به تهران، رشت و یا سایر مناطق مراجعه کرده و هزینه‌های گزافی را پرداخت کنند.

رئیس مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی واحد استان تعداد مراجعات روزانه به این مرکز را 30 الی 40 نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از هفت هزار زوج نابارور به این مرکز مراجعه کرده و بیش از سه هزار و 500 پرونده به دنبال مراجعات آنها تشکیل شده است.

گسیلی افزود: در 335 مورد زوج‌ها از مراجعه خود جواب مثبت گرفتند و ما در قالب روش‌های مختلف همچون IVF و IUI توانسته‌ایم خدماتی را به زوجین ارائه کنیم.

وی به کلینیک‌های درمان مرکز درمان ناباروری قفقاز اشاره کرد و ادامه داد: این کلینیک‌ها تخصصی زنان، تخصصی مردان، مشاوره مامایی، کلینیک تخصصی مشاوره ژنتیک، آزمایشگاه جنین‌شناسی، آزمایشگاه روتین و بخش اتاق عمل است که سعی داریم در این مجموعه‌های تخصصی به هموطنانمان ارائه خدمات کنیم.

گسیلی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در 35 درصد این مراجعات ما با استفاده از لقاح خارج از رحم سعی کردیم اقدامات درمانی‌ خودمان را انجام دهیم و در 60 مورد نیز روش فریز و در 15 مورد از مراجعات نیز از روش IVF استفاده شده است.

وی اضافه کرد: این مرکز زیر نظر رویان و با امکانات و تجهیزات مناسب ارائه خدمات می‌کند و حتی از سایر مناطق کشور و حتی خارج از مرزها بیماران مراجعه‌کننده‌ای داشتیم که نتیجه گرفته و انجام فعالیت‌های درمان ناباروری برای آنها با نتایج مثبتی همراه بوده است.

رئیس مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه بیمه باید این زوجین را تحت پوشش قرار داده و بخشی از هزینه سه میلیون تومانی آنها را متقبل شود، گفت: اخیراً پوشش بیمه‌ای برای دارو و درمان نازایی مورد توجه قرار گرفته و این حرکت مثبتی است که می‌تواند نتایج رضایت‌بخشی را در بین زوجین نابارور به همراه داشته باشد.

گسیلی اکیپ‌ها و گروه‌های تخصصی این مرکز را شامل تیم تخصصی زنان، مردان، جنین‌شناسی، آزمایشگاه و دیگر کلینیک‌های تخصصی اعلام کرد و افزود: ما آمادگی داریم با استقبال خود مردم با استفاده از روش‌های جدید به زوجین نابارور کمک کنیم تا صاحب فرزند شوند.

متخصص زنان و زایمان فعالیت این مرکز را صبح تا ظهر اعلام کرد و ادامه داد: البته شیفت عصر ما نیز فعالیت می‌کند و آمادگی ارائه خدمات به مراجعان را داریم.

گسیلی بیان کرد: بنده به صراحت اعلام می‌کنم که 95 درصد ناباروری در وضعیت کنونی قابل درمان است و با استفاده از روش‌های جدید مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل تلاش می‌کند تا زمینه رضایتمندی را در بین مراجعان فراهم آورد.