سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

35 روستای استان اردبیل زیر پوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند - خبر

 

 

35 روستای استان اردبیل زیر پوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: تا پایان امسال 35 روستای استان نیز زیرپوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند.

35 روستای استان اردبیل زیر پوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز رزمی ،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل  اظهار داشت: طبق اقدامات و برنامه‌های انجام یافته تا پایان امسال 538 روستای اردبیل به اینترنت نسل چهارم مجهز می‌شوند و 35 روستای استان نیز زیرپوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند که در این زمینه در حال آماده‌سازی بسترها و زیرساخت های لازم هستیم.

وی با اشاره به این که اردبیل رتبه 17 کشوری را در شاخص توسعه زیرساخت، آموزش و میزان استفاده از بستر اینترنت کسب کرده است افزود: بی‌شک استان اردبیل در طول چندین سال گذشته در توسعه فناوری اطلاعات بسیار موفق عمل کرده و به مرحله خوبی از اشتغال زایی و اجرای طرح های اقتصادی دست یافته‌ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین از راه اندازی واحد شتاب دهنده جاویدان با هدف اشتغال‌زایی در حوزه ict خبر داد و گفت: 14 شرکت دانش بنیان نیز در حوزه ict در استان اردبیل راه‌اندازی شده است که این امر نقش به سزایی در اشتغال این حوزه داشته و اجرای طرح تکاپو و قرار گرفتن استان اردبیل در لیست این طرح در کشور نیز در حال اجرا است که طرح تکاپو با توسعه کسب و کار اشتغال انجام می‌شود که این امر می‌تواند برای استان اردبیل بسیار مفید باشد.

رزمی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دیتا سنتر همراه اول خبر داد و افزود: برای این پروژه بیش از 15 میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود که انتظار می‌رود چند ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.