جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

320 بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد اردبیل است - خبر

 

 

320 بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد اردبیل است

 

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 320 بیمار صعب‌العلاج در استان اردبیل تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل است و از خدمات درمانی این نهاد بهره می‌برند.

 

خبرگزاری فارس: 320 بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد اردبیل است

 

 بهروز زلالی عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات و نیازمندی خانواده‌های بی‌بضاعت و بستری در اردبیل اظهار داشت: بخش عظیمی از خانواده‌های نیازمند در حاشیه شهر و در یک چهار دیواری کوچک و بسیار حقیر سکنا گزیده‌اند که ما وظیفه داریم در رسیدگی به وضعیت بهداشت، اشتغال و مسکن این خانواده‌ها اقدام لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه تمامی خانواده‌ها می‌توانند با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده در امداد در راستای ایجاد مشاغل و کسب و کار به موفقیت‌های بلندی دست یابند، تصریح کرد: کمیته‌ امداد هرگونه آمادگی لازم را برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و حمایت از این تعداد افراد تا مرحله‌ توانمندی اعلام می‌دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان خاطر نشان کرد: تحصیل و فراگیری علم باید همواره در رأس امور فرزندان خانواده قرار گیرد چرا که رشد علمی و فرهنگی خانواده‌ها موجب توانمندی و رونق بخشیدن چرخه‌ اشتغال و کسب و کار در بین اعضای خانواده‌ها می‌شود.

زلالی با بیان اینکه علم‌آموزی می‌تواند بسیاری از مشکلات و ناتوانی‌ها را از خانواده‌ها دور کند،‌ اضافه کرد:‌ محدودیت مالی نباید مانع پیشرفت علمی و تحصیلی خانواده‌ها باشد چرا که در این زمینه کمیته‌ امداد با تأمین هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت زمینه‌ رشد و تعالی فرزندان را مهیا کرده و آنان را به عنوان تأثیرگذار‌ترین افراد در جامعه معرفی می‌کند.

وی در دیدار با یکی از سرپرستان خانوار تحت حمایت مبتلا به بیماری سرطان با اشاره به اینکه کمیته امداد در تلاش است تا بخش اعظمی از مشکلات درمان بیماران صعب‌العلاج را رفع کند، بیان کرد: هم اکنون بیش از 320 نفر از بیماران صعب‌العلاج استان اعم از بیماران سرطانی، کلیوی، دیالیزی و ام. اس تحت حمایت کمیته‌ امداد قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه کمیته‌ امداد به تنهایی نمی‌تواند تمامی هزینه‌های درمانی خانواده‌ها را تأمین کند، ادامه داد: امیدواریم با جذب خیرین و حمایت‌‌های مستمر آنان در این بخش مشکلات و نیازمندی‌های خانواده‌ها را به حداقل رسانده و امید به زندگی را در بین این تعداد از بیماران افزایش دهیم.