جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

3هزار و 750نفر در کتابخانه‌های بیله‌سوار عضویت دارند - خبر

 

 

3هزار و 750نفر در کتابخانه‌های بیله‌سوار عضویت دارند

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله‌سوار گفت: تعداد شش کتابخانه عمومی در سطح شهرستان بیله‌سوار فعال است و 3هزارو 750نفر در کتابخانه‌های شهرستان بیله‌سوار عضو هستند.

3هزار و 750نفر در کتابخانه‌های بیله‌سوار عضویت دارند

بهنام نورافکن در جلسه شورای اداری شهرستان بیله‌سوار با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و بااشاره به اینکه شش کتابخانه در سطح شهرستان بیله‌سوار فعال است اظهار کرد: از این تعداد سه کتابخانه شهری و دو کتابخانه روستایی و یک کتابخانه بصورت سیار اداره می‌شود.

وی تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار را سه هزار و 750 نفر ذکر کرد و افزود: امسال بیش از 45 هزار مراجعه به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان صورت گرفته و 15هزار  نسخه کتاب نیز امانت داده شده است.

رئیس کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار با اشاره به اینکه بیش از 53 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار در دسترس است گفت: بر اساس آمار از این تعداد حدود 7هزار نسخه کتاب مربوط به کودکان و نوجوانان می‌باشد و امسال 6هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های شهرستان اضافه شده است .

نورافکن بیان کرد: طبق آمار دانش‌آموزان حدود 46 درصد اعضای فعال کتابخانه‌های بیله‌سوار را تشکیل می‌دهند و قشر کارگری نیز با سه عضو کمترین عضویت را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: براساس سند چشم انداز فضای افق 1404 در حدود هشت مترمربع برای 100نفر فرد باسواد در نظر گرفته شده است که این فضا تاکنون 3متر مربع فضا برای 100نفر باسواد در  کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله‌سوار است.

رئیس کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار عنوان کرد: سرانه عضویت جمعیت باسواد شهرستان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان 11 و نیم درصد است که براساس سند چشم‌انداز نهاد این آمار باید35درصد جمعیت باسواد شهرستان را تحت پوشش قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اشاره به اینکه تنها کتابخانه عمومی سیار استان به شش روستای پرجمعیت شهرستان بیله‌سوار با هماهنگی مدارس روستا خدمات رسانی می‌کند افزود: بیش از380نفر از کتاب‌های این کتابخانه سیار استفاده می‌کنند و حتی به تنها عضو یک روستا نیز خدمات ارائه می‌کند که ارزشمندی کار کتابداران  را نشان می‌دهد.