رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

29 فروردين روز ارتش - خبر

 

 

29 فروردين روز ارتش

29  فروردين، توسط امام خمینی (ره) روز ارتش جمهوري اسلامي ايران نامگذاري شده است. این روز به فرصتی برای بزرگداشت حماسه آفريني هاي دلاور مردان ارتشی تبدیل شده است.


29 فروردين روز ارتش 29 فروردين روز ارتش 29 فروردين روز ارتش 29 فروردين روز ارتش


همزمان با به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي، ارتش رژيم شاهنشاهي كه پيكره اصلي آن را جوانان برومند خانواده هاي مسلمان و اغلب مستضعف ايراني تشكيل مي داد، به نداي آسماني رهبر انقلاب لبيك گفت و در نتيجه همصدا و همراه با امت در براندازي رژيم ستمشاهي وستيز بي امان با دشمنان داخلي و خارجي انقلاب برخاست و به عنوان نخستين بازوي توانمند نظامي انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوري اسلامي ايران تلاشهاي خستگي ناپذير و مستمري را با فداكاري و ايثار و در ابعاد مختلف آغاز كرد  که اوج آن را می توان در تاریخ پرافتخار دفاع مقدس جستجو کرد.

نيروهاي سه گانه ارتش در دوران دفاع مقدس در مقابله با نيروهاي متجاوز عراقي، دو شادوش نيروهاي سپاه پاسداران و بسيج مستضعفين نقش عهده اي در حراست از مرزهاي ميهن اسلامي و بيرون راندن متجاوزان از خاك كشورمان داشته و در اين راه بيش از 48 هزارشهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.

در این میان تيپ 40 مستقل پياده ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز در دوران دفاع مقدس از   تيپ هاي تاكتيكي نيروي زميني بود كه در 16 عمليات افندي و پدافندي شركت داشت و شاخص ترين عمليات آن، عمليات نصر 6 ميمك بود.

در دوران دفاع مقدس اين تيپ بیش از یکهزار و600 شهيد گلگون كفن و دو هزار و630 جانباز سرافراز و نزدیک به یک هزار و350 آزاده را تقديم نظام جمهوري اسلامي ايران كرده است.

ارتش جمهوري اسلامي در سال هاي اخير در صنايع نظامي، پيشرفت هاي زيادي داشته و امروز به یکی از ارتش های مقتدر منطقه و حتی جهان تبدیل شده و جرأت هر گونه تعرض و تجاوز را از دشمنان این مرز و بوم گرفته است.

وفادار بودن به ارزش هاي اسلامی ، داشتن ايمان قوي ، ولایت محوری و مردمي و همدلی با سایر نیروهای مسلح بودن از ويژگي هایی است که ارتش جمهوري اسلامي ايران را از سایر ارتش های دنیا ممتاز کرده است.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل