حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

26 هزار خانوار در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد هستند - خبر

 

 

26 هزار خانوار در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: در حال حاضر 26 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.

26 هزار خانوار در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد هستند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی گفت: فرهنگسازی کمک به نیازمندان و فقرا از رویکردهای اصلی کمیته امداد بوده و در ماه مبارک رمضان که ماه رافت و مهربانی است رسیدگی به فقرا و رفع مشکلات نیازمندان باید در جامعه به گفتمان تبدیل شده و حق و حقوق فقرا فراموش نشود.
 
وی گفت: در حال حاضر 26 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که سال گذشته حدود 50 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری به این خانوارها پرداخت شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: در کنار پرداخت مستمری خدمات مختلفی که به این خانوارهای ارائه می‌شود سال گذشته به ارزش 40 میلیارد تومان بوده و بانک‌های استانی نیز 24 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد استان تسهیلات ارائه کردند و کمیته امداد نیز از منابع داخلی خود 18 میلیارد و 700 میلیون تومان به این مددجویان تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه کرده است.
 
دشتی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 31 میلیارد تومان ارزش کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم بوده که 53 درصد این مبلغ به صورت نقد پرداخت شده است.
 
وی بیان کرد: از 26 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان بیش از 16 هزار خانوار توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شوند که کمیته امداد استان اردبیل برای ماه مبارک رمضان در چند مرحله سبد کالا با کیفیت مختلف را در بین خانوارها توزیع می‌کند که از محل کمک‌های خیرین امسال 14 هزار و 500 سبد کالا در بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.