رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

26 مرداد ، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی - خبر

 

 

26 مرداد ، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی

امروز یادآور بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است.مردانی از جنس استقامت و پایداری که پس از تحمل سال‏ها شکنجه و دورى از عزیزان خویش، با سرافرازی به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون‏ها ایرانى پایان دادند.

روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامى شاهد حضور آزادگان سرافرازى بود که پس از سال‏ها اسارت در زندان‏ها و    اسارتگاه هاى مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامى خود گذاشتند. آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ایستادند و روابط اجتماعى جامعه کوچک اردوگاهى خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‏ هاى مزدوران بعثی هراسى به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضى‏ترین کسان به قضاى الهى بودند. اینان سینه‏ هایى فراخ‏تر از اقیانوس داشتند که از همه ‏جا و همه‏ کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایى یافته بودند.   
رزمندگان آزاده ایران توانستند در آن سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و آلام ناشی از انواع شکنجه های جسمی و روحی ، تقوا و مردانگی خود را مضاعف کنند و پس از سالها پایمردی ، با سربلندی به آغوش وطن و خانواده های خود برگردند.
استان اردبیل نیز به سهم خود بیش از 700 آزاده در بند رژیم صدام داشت که بعد از پایان دوران اسارت در عرصه های مختلف به خدمتگزاری به میهن اسلامی ادامه دادند و تا به امروز نیز این قشر همچنان در کمال ساده‌زیستی و بی‌ادعایی حریم‌دار ارزش‌های اسلامی و انسانی در بخش های مختلف جامعه هستند.       
در این بین شایسته است نهادهای فرهنگی با ثبت دقیق و انتشار خاطرات آزادگان عزیر ، ایثار و مقاومت و ایستادگی این عزیزان را به بهترین و کاملترین شکل ممکن به نسلهای آینده منتقل کنند.