جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

254 پرونده انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در روستاهای بیله‌سوار شناسایی شد - خبر

 

 

254 پرونده انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در روستاهای بیله‌سوار شناسایی شد

فرماندار بیله‌سوار گفت: تعداد 254 پرونده انشعاب غیر مجاز در شهرستان در حوزه آب و فاضلاب روستایی شناسایی شده است و در حال تشکیل پرونده قضایی است.

254 پرونده انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در روستاهای بیله‌سوار شناسایی شد

آرام حلیم اظهار کرد: تعداد 254 مورد پرونده انشعاب غیر مجاز در شهرستان در حوزه آب و فاضلاب روستایی شناسایی شده است و در حال تشکیل پرونده قضایی است.

وی افزود: وزارت نیرو باید اهتمام جدی برای تکمیل پروژه  آبرسانی به 170 روستای خروسلو اتخاذ نماید ، روند پیشرفت پروژه بسیار کند است و باید با تزریق اعتبار ملی مناسب روند آبرسانی به روستاهای باقی مانده شتاب گیرد.

فرماندار بیله‌سوار تصریح کرد: فاز اول این پروژه سال گذشته با اعتبار 5میلیارد و 700میلیون تومان  با اجرای خط انتقال به طول 17 کیلومتر تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است که از این طریق 22روستای شهرستان از آب شرب برخوردار شده‌اند.

حلیم بیان کرد: با تکمیل و بهبود تاسیسات فولادلو و تامین اعتبار، مشکل آب شرب روستاهای فولادلو و مرادلو و ادولو بطور کلی رفع خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات آب‌شرب روستاهای شهرستان با مشارکت خود روستاییان با سرعت بیشتری انجام  می‌گیرد عنوان کرد: میزان مصرف آب روستاییان در فصل تابستان بیش از حد مجاز است و این عامل باعث قطعی آب روستاها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار بیله‌سوار بیان کرد: روستاییان شهرستان در قبال آب بهای مصرفی مبلغ 270میلیون تومان به شرکت آب و فاضلاب روستایی بدهی دارند که در صورت تسویه این مبلغ خدمات مطلوب‌تری از طریق این شرکت به روستاها ارائه خواهد شد.