جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

25 درصد مساجد اردبیل تحت پوشش کانون‌های فرهنگی و هنری - خبر

 

 

25 درصد مساجد اردبیل تحت پوشش کانون‌های فرهنگی و هنری

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال‌ حاضر ۲۵درصد مساجد استان اردبیل تحت پوشش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند.

25 درصد مساجد اردبیل تحت پوشش کانون‌های فرهنگی و هنری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نادر سقا در جلسه هیات نظارت بر کانونهای فرهنگی وهنری مساجد شهرستان بیله سوار اظهار داشت: ‌با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در صدد افزایش کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد اردبیل هستیم.

وی با اشاره به اینکه در بیش از یک هزار و 800 مساجد در استان اردبیل برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و مذهبی اجرا می شود، افزود: این مساجد نقش بسزایی در ارتقای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد و برنامه‌های منسجم فرهنگی در مساجد اردبیل برگزار می شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: 450 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان اردبیل برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و قرآنی فعالیت می‌کنند و این کانون‌ها بدون هیچ چشم‌داشتی در توسعه برنامه‌های فرهنگی گام برداشته‌اند و همواره در عرصه‌های فرهنگی پیشگام بوده‌اند.

سقا افزود: مطابق برنامه پنجم توسعه کشور در 25 درصد مساجد استان اردبیل کانون های فرهنگی هنری دایر شده است و 60 درصد این کانون ها در مساجد روستایی و 40 درصد آنها در مساجد شهری فعال هستند. وی کشف استعدادهای جوان، ارتقای جاذبه های فرهنگی هنری مساجد و توجه به مناطق دورافتاده و محروم را از برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای سندچشم انداز 20 ساله توسعه کشور برشمرد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل خاطرنشان کرد: 137مسجد در شهرستان مرزی بیله سوار وجود دارد که از این تعداد33 کانون مساجد در شهر و روستا فعالیت می کنند.