رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

23 بهمن 57 و فرو ریختن آخرین بقایای رژیم پهلوی - خبر

 

 

23 بهمن 57 و فرو ریختن آخرین بقایای رژیم پهلوی

36 سال پیش در چنین روزی آخرین سنگرهای رژیم طاغوت در اردبیل و دیگر شهرهای استان فرو ریخت . نگاه روز امروز به این موضوع پرداخته است.

به دنبال مبارزات و تظاهرات مستمر ملت ایران بر علیه رژیم پهلوی، در روزهای 21 و 22 بهمن ماه سال 57 مراکز اداری و نظامی وابسته به این رژیم در تهران و چند شهر بزرگ کشور فروپاشید.

با وجود اعلام بی طرفی ارتش در روز 22 بهمن ماه 57 و اعلام پیروی انقلاب اسلامی از رادیو و تلویزیون ملی ، با این حال در برخی شهرها و مناطق کشور هنوز برخی سرکرده های رژیم طاغوت حاضر به پذیرش این واقعیت نبودند.

علیرغم قیامهای مردمی 9 دی اردبیل، 18 دی روستای نیارق ، قیام 30 دی مشگین شهر و تظاهرات 7 بهمن خلخال و ادامه تظاهرات مردم منطقه تا 22 بهمن ماه 57 ، هنوز برخی مراکز اداری از جمله شهربانی با انقلاب اسلامی مردم ایران بیعت نکرده بودند و حتی برخی نیروهای وابسته به ساواک به فکر سازماندهی و توطئه برای تغییر اوضاع بودند.

بنابراین از نخستین ساعات روز 23 بهمن ماه مردم انقلابی اردبیل و شهرهای اطراف به تظاهرات در برابر مراکز اداری و نظامی وابسته به رژیم شاه پرداختند و پس از درگیریهای خونین ، عاقبت با هجوم مردم آخرین مراکز وابسته به رژیم شاه در منطقه فروپاشید و کنترل کامل اوضاع به دست مردم انقلابی افتاد.

حال 36 سال از آن روزگار می گذرد و مردم استان اردبیل نیز دوشادوش ملت ایران برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی سال 57، همچنان در جبهه های مختلف نظامی ، علمی ، اقتصادی و فرهنگی مشغول تلاش هستند.

در این 36 سال پیروی از رهبری ، ایثار و حضور همیشگی در صحنه های مختلف و حفظ روحیه استقلال خواهی مردم راز ماندگارى نظام جمهورى اسلامى بر ریل ارزشهای خود بوده است.

در راهپیمایی سراسری دیروز نیز مردم استان اردبیل همگام با دیگر هموطنان خود در اقصی نقاط کشور، باشکوهتر و سربلند تر از همیشه در صحنه حاضر شدند و استحکام و اقتدار ملّى خود را به رخ دشمنان کشیدند و با بیعت مجدد با آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدا ، به جهانیان اعلام کردند که جنگ تبلیغاتی و انواع تحریم ها، هیچ خللی در عزم و اراده راسخ ملت ایران برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد نکرده است.