سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

22 گروه همیار در اردبیل فعالیت می‌کنند - خبر

 

 

22 گروه همیار در اردبیل فعالیت می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بیش از 22 گروه همیار در این استان فعالیت می‌کنند.

22 گروه همیار در اردبیل فعالیت می‌کنند

بهزاد ستاری صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت دهه‌فجر در بهزیستی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر به 3 هزار و 700 خانوار و بیش از 12 هزار نفر پرداختی مستمری را به همراه ارائه خدمات کیفی‌تر انجام می‌دهیم.

وی پوشش بیمه‌ای زنان سرپرست خانوار روستایی و شهری را به تعداد یک‌هزار و 200 زن سرپرست روستایی و 934 نفر سرپرست زن شهری یادآور شد و افزود: ارائه خدمات به دانشجویان و دانش‌آموزان زیرپوشش این نهاد به تعداد 220 دانشجو و هزار و 100 نفر از دانش‌آموزان به عنوان یک رویکرد اصلی و اساسی در این ارتباط بسیار مهم و حیاتی مدنظر است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل حمایت و مراقبت از فرزندان بی‌سرپرست نزد خانواده‌های جانشین و فرزندان آنها را در قالب خانه‌های نگهداری به تعداد 222 کودک  یادآور شد و گفت: اجرای طرح ارائه یک وعده غذای گرم نیز به کودکان با هدف کاهش فقر غذایی به تعداد 2 هزار و 874 کودک انجام شده است.

ستاری به اجرای طرح تامین بخشی از شهریه کودکان متعلق به سه دهک پایین درآمدی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای دانش و مهارت مدیران و مربیان مهدها اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 8 هزار و 30 کودک در استان برخوردار از فعالیت‌های مهد کودک شهری و روستایی هستند.

وی از ارائه خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی، روان‌شناسی، مشاوره‌ حقوقی و روان‌پزشکی به افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی اشاره کرد و افزود: بیش از 15 هزار نفر از این خدمات تخصصی مددکاری بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اجرای طرح غربالگری جسمی زنان سرپرست خانوار را به تعداد 400 زن و برخورداری 390 نفر از فرزندان ذکور و زنان سرپرست خانوار را از معافیت سربازی یادآور شد و بیان کرد: این خدمات با هدف حمایت از فعالیت‌های چشمگیر در این حوزه انجام می‌شود.

ستاری واگذاری امورات مددکاری را به تعداد 2 هزار و 800 فقره پرونده به کلینیک و موسسات خیریه و غیردولتی یادآور شد و افزود: در سطح استان 22 گروه همیار با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار فعالیت می‌کنند.

وی بازتوانی و ایجاد اشتغال برای 360 نفر از زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند به همراه پوشش بیمه‌ای 220 نفر از فرزندان در قالب بیمه آتیه توسط خیرین و سازمان بهزیستی را از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از اجرای طرح پایگاه خدمات اجتماعی سیار در شهرستان‌های استان و ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به بیش از 10 هزار نفر در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: فعالیت بیش از 337 واحد غیردولتی در قالب مهدهای کودک، موسسات خیریه و کلینیک‌ها به همراه انجام 11 مورد تحقیق و پژوهش میدانی با موضوع ‌آسیب‌های اجتماعی شایع در استان مورد توجه و مدنظر است.

به گزارش خبرگزاری فارس،ستاری به انجام 11 مورد تحقیق و پژوهش میدانی با محوریت آسیب‌های اجتماعی شایع در استان و تشکیل کارگروه آسیب‌های اجتماعی با هدف تحلیل وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان و ارائه راهکارهای عملیاتی اشاره کرد و گفت: آغاز اجرای طرح خدمات مالی خرد در شهرستان‌های مشگین‌شهر و نمین با هدف توانمندسازی اقتصادی حداقل 2 هزار نفر از مردم این مناطق در یک سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است.