جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

20 هزار کیلومترباند برف‌روبی در استان اردبیل/ رهاسازی بیش از 900 خودروی گرفتار در برف - خبر

 

 

20 هزار کیلومترباند برف‌روبی در استان اردبیل/ رهاسازی بیش از 900 خودروی گرفتار در برف

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در 72 ساعت گذشته بیش از 20 هزار کیلومترباند برف‌روبی در محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان انجام شده است.

20 هزار کیلومترباند برف‌روبی در استان اردبیل/ رهاسازی بیش از 900 خودروی گرفتار در برف

علی رحمتی در بازدید از عملیات برف‌روبی محور سرعین با اشاره به انجام ۲۰هزار کیلومتر باند برف‌روبی در سطح جاده‌های استان اردبیل اظهار کرد: به جز محورهای خلخال به اسالم و خلخال ـ پونل با تلاش شبانه‌روزی راهداران کلیه محورهای استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

وی به کولاک شدید در محورهای اردبیل ـ سرچم محدوده روستای آراللـو و کرگان ـ اردبیل ـ سرعین، سه راهی برجلو در محور نیر ـ سراب و مشگین شهـر ـ اهـر اشاره کرد و افزود: عملیات برف‌روبی و نمک پاشی سطح جاده از سوی راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها انجام شده و رانندگان باید با توجه به شرایط جوی استان به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر وسایل و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به امدادرسانی راهداران به ۹۰۲ خودروی گرفتار شده در برف تصریح کرد: بامداد امروز اکیپ‌های راهداری، آمبولانس اورژانس و هلال احمـر حامل مادر باردار را از کولاک شدید نجات دادند.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به استقرار اکیپ‌های راهداری در گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی استان بیان کرد: ۱۱۰ اکیپ راهداری با ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات و ۴۳۵ نفر نیروی انسانی در راهدارخانه‌ها، گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی استان اردبیل مستقر بوده و با همه توان آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران عزیز هستند.