جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

20 هزار هکتار از زمین های پایاب سد خداآفرین به بهره برداری می رسد - خبر

 

 

20 هزار هکتار از زمین های پایاب سد خداآفرین به بهره برداری می رسد

استاندار اردبیل گفت: تا پایان امسال 20 هزار هکتار از زمین های پایاب سد خداآفرین به بهره برداری خواهد رسید.

20 هزار هکتار از زمین های پایاب سد خداآفرین به بهره برداری می رسد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش افزود: طرح های زیربنایی دولت یازدهم در استان اردبیل بتدریج در حال نتیجه دادن بوده و تاثیرگذاری آن در روند توسعه استان بزودی برای همگان ثابت خواهد شد.
 
وی گفت: برای اجرای طرح های مهم آبی در اراضی پایاب سد خداآفرین در شمال این استان یک میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: این طرح ها به سرعت در حال اجرا هستند، در 2 سال اخیر 9 هزار و 400 میلیارد ریال و امسال نیز هفت هزار و 700 میلیارد ریال به این طرح پرداخت شده و کارگاههای آن با اشتغال زایی بیش از سه هزار نفر فعالیت دارند.
 
خدابخش اظهار کرد: تصویب گمرک مرزی اصلاندوز از سوی هیات دولت به عنوان مرز مجاز و امضای روسای كميسيون های دو كشور در مورد اتصال ريلی اصلاندوز هوراديز و نيز شروع مطالعه ایجاد بندر خشک در این مکان از دیگر اقدام های اخیر دولت در اردبیل است.
 
وی گفت: با این اقدام اردبیل از طریق شبکه ریلی به جمهوری آذربایجان متصل خواهد شد که به عنوان دروازه ورود به آسیای میانه و منطقه قفقاز محسوب می شود.
 
خدابخش بیان کرد: نیروگاه بخار اردبیل در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد، مرحله اول این طرح بزرگ در سال آینده به بهره برداری می رسد.
 
وی افزود: سدهای احمدبیگلو، عمارت و تازه کند نیز تا پایان امسال آبگیری خواهند شد و سد گیوی در چند روز آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد و در تلاش برای ایجاد ردیف اعتباری به زمین های پایاب این سد هستیم.