سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

20 هزار نمازخانه نیمه‌تمام سال آینده تکمیل می‌شود - خبر

 

 

20 هزار نمازخانه نیمه‌تمام سال آینده تکمیل می‌شود

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال آینده قرار است بیش از 20 هزار نمازخانه نیمه‌تمام در مدارس کشور تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی شود.

20 هزار نمازخانه نیمه‌تمام سال آینده تکمیل می‌شود

حمیدرضا کفاش در حاشیه معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: ‌یکی از رویکردهای اصلی ما در سال آینده توجه به توسعه و تجهیز مراکز دارالقرآن‌ها در کلیه استان‌هاست تا بتوانیم با تأمین اعتبار مورد نیاز سال آینده این مراکز را تجهیز، تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه نیمی از نمازخانه‌های مدارس تاکنون تکمیل شده و بیش از 20 هزار نمازخانه نیمه‌تمام در کشور در مرحله تکمیل، ‌تجهیز و آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: سال آینده مصمم هستیم تا با تأمین اعتبار مورد نیاز در این زمینه این مجموعه‌ها را تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

تدارک کامل آموزش و پرورش برای اسکان فرهنگیان

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش از تدارک شایسته تمام استان‌های کشور در پذیرایی از میهمانان فرهنگی در مدارس و فضاهای آموزشی خبر داد و گفت: ما تمامی امکانات‌مان را تجهیز کردیم تا در مدارس، مراکز رفاهی فرهنگیان، اردوگاه‌ها و فضاهایی که برای اسکان فرهنگیان تدارک دیده شده، میزبان شایسته‌ای برای جامعه شریف فرهنگیان باشیم.

کفاش افزود: فرهنگیانی که قصد سفر به مناطق مختلف کشور را دارند، می‌توانند اطلاعات دقیق را از مراکز اسکان از طریق آدرس موجود در آموزش و پرورش، سایت آموزش و پرورش و ویژه‌نامه نگاه دریافت کنند تا نسبت به اسکان خود تدارک مناسبی را بیندیشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هیچ‌گونه تکلیفی برای دانش‌آموزان ارائه نداده‌ایم تا در ایام تعطیلات نوروزی در کنار خانواده روزهای خود را سپری کنند چرا که بهترین برنامه تربیتی حضور دانش‌آموزان در کنار اولیا و خانواده‌هایشان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، کفاش اضافه کرد:‌ اگر تکلیفی برای دانش‌آموزان در نظر می‌گرفتیم، دیگر تعطیلی محسوب نمی‌شد و ما سعی کردیم در این ایام فراغت دانش‌آموزان در کنار استراحت به تفریحات سالم خود نیز توجه کنند.