سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

20 هزار نظارت بر اماکن و رستورانهای بین راهی استان اردبیل - خبر

 

 

20 هزار نظارت بر اماکن و رستورانهای بین راهی استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در طرح سلامت نوروزی 20 هزار نظارت بر اماکن و رستورانهای بین راهی استان اردبیل در ایام نوروز صورت گرفته است.

20 هزار نظارت بر اماکن و رستورانهای بین راهی استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اعلام این خبر افزود: در طرح سلامت نوروزی توسط اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط 20 هزار نظارت بر اماکن و مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و سامانه‌های آبرسانی و اماکن بین راهی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 120 مامور بهداشت محیط در قالب 25 اکیپ نظارتی و بازرسی 20 هزار و 100 ساعت کاری، برای تامین سلامت مردم در این ایام نوروز فعالیت داشته‌اند گفت: در حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه نیز اکیپ‌های نظارتی بالغ بر 110 مورد از مراکز تولید مواد غذایی و سردخانه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و داروخانه‌ها به صورت مرتب بازرسی کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین از کشف و ضبط  18 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر اینکه۱۸ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته با حکم قضایی در هفته سلامت امسال معدوم خواهد شد، 18 باب مرکز متخلف بهداشتی تعطیل و پلمپ شدند.