جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

2 هزار کیلومتر مطالعه در بخش معدن استان اردبیل انجام شده است - خبر

 

 

2 هزار کیلومتر مطالعه در بخش معدن استان اردبیل انجام شده است

مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: دو هزار کیلومتر مطالعه در بخش معدن استان انجام شده است.

2 هزار کیلومتر مطالعه در بخش معدن استان اردبیل انجام شده است

سید حامد عاملی در جلسه شورای اداری شهرستان خلخال با اشاره به اینکه در هر شهرستان موضوع اولویت‌دار در توسعه آن شهرستان مشخص شده است، اظهار کرد: در شهرستان خلخال نیز بخش صنعت و معدن مشخص شده و از سال 94 بیش از دو هزار کیلومتر از اراضی در حوزه معدن مورد مطالعه قرار گرفته و بیش از 210 کیلومتر در حوزه معدن شناسایی شده که در شش بلوک مشخص اولویت‌بندی شده است

وی تصریح کرد: در این شش محدوده مطالعات آغاز شده و شهرستان خلخال نیز در حوزه معادن توانمند بوده و نیازمند توجه به این حوزه است.

مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان گفت: مطالعات در حوزه معدن در شهرستان خلخال نتیجه‌بخش بوده و به دنبال تکمیل مطالعات و آغاز اکتشاف می‌توان توسعه را در کنار اشتغال به کمک توسعه اساسی شهرستان فرا خواند.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به دغدغه مردم خلخال و مسؤولان شهرستان در مورد اعتبارات حوزه راه در خلخال افزود: برای تکمیل کلیه راه‌های شهرستان خلخال بیش از 253 میلیارد تومان نیاز است تا تمام طرح‌ها در شهرستان خلخال تکمیل و پایان یابد.

محبوب حیدری بیان کرد: در حال حاضر پروژه‌های راهسازی در شهرستان خلخال فعال است و علی‌رغم بدهی سنگین اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکاران شهرستان خلخال باز این پروژه‌ها تعطیل نشده و همچنان فعال است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 20 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران شهرستان خلخال وجود دارد که اعتبارات سهم عمده‌ای در پیشبرد اهداف اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به تاکید استاندار اردبیل در حوزه راه‌های خلخال گفت: محور خلخال شال ماجولان ماسوله به عنوان مصوبه امروز شورای اداری شهرستان خلخال با پیگیری‌های لازم با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.