سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

2 زمین استاندارد تنیس در اردبیل در مرحله تکمیل است - خبر

 

 

2 زمین استاندارد تنیس در اردبیل در مرحله تکمیل است

رئیس هیأت تنیس استان اردبیل گفت: به همت بخش خصوصی 2 زمین مناسب برای علاقه‌مندان به رشته تنیس در شرف تکمیل، تأسیس و راه‌اندازی است.

2 زمین استاندارد تنیس در اردبیل در مرحله تکمیل است

جواد صفری اظهار کرد: در چند سال اخیر و با تمام تلاش سعی و جدیت ما بر این است تا هیأت تنیس را که یک هیأت فراموش شده و کم فروغ در سال‌های گذشته بود، دوباره احیا کنیم به طوری که از سال 93 با تلاش مربیان و اعضای تنیس در این استان سعی کردیم تا رشته تنیس را در استان اردبیل فعال کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه سخت‌افزاری به ویژه تأمین برخی زیرساخت‌ها با کمبود و نارسایی روبه‌رو بودیم به طوری که حتی یک زمین تنیس در استان نداشتیم که ورزشکاران این رشته بتوانند فعالیت خوبی را داشته باشند، تصریح کرد: در این زمینه با همکاری برخی از مدیران و بخش خصوصی مذاکرات خوبی را انجام دادیم به طوری که دو زمین مناسب تنیس به همت بخش خصوصی در اردبیل در آستانه تکمیل و راه‌اندازی است.

* ضرورت استعدادیابی در رشته تنیس

رئیس هیأت تنیس استان گفت: ما در بخش نرم‌افزاری نیز موضوع آموزش را برای مربیان و داوران جدی گرفتیم به طوری که با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و مربیگری با همکاری فدراسیون و استان‌های توانمند در رشته تنیس هم برای آقایان و هم بانوان سعی کردیم تا توانمندی خودمان را در رشته تنیس ارتقا دهیم.

صفری از همکاری و همراهی خوب شهردار اردبیل برای تأمین زمین مورد نیاز با هدف احداث ورزشگاه ویژه تنیس افزود: ما بعد از مذاکرات و رایزنی‌های مختلف با بخش خصوصی موفق شدیم تا نظر آنها را برای احداث این دو زمین تنیس جلب کنیم.

وی به فعالیت محدود در شهرستان‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: با برگزاری جلسات مختلف و تعیین رؤسای هیأت‌های تنیس شهرستان‌ها سعی بر این است تا با استفاده از امکانات و بضاعت موجود ورزش تنیس بتواند در همه شهرستان‌ها با رونق به فعالیت خود ادامه دهد.

صفری با بیان اینکه 15 نفر از بانوان و بیش از 70 نفر از آقایان در استان اردبیل در رشته تنیس فعالیت کرده و تحت پوشش بیمه‌ای و آماری این هیأت قرار دارند، بیان کرد: ما همچنان روی موضوع استعدادیابی در رشته تنیس تأکید کرده و برنامه‌هایی را اجرا می‌کنیم و سعی و تلاشمان بر این است تا در 10 مدرسه به شکل پایلوت طرح توسعه و استعدادیابی ورزش تنیس را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه در حد وسع و توان امکانات و ست ورزشی تنیس در اختیار این مدارس قرار گرفته تا آنها بتوانند با همراهی اولیای خود فعالیت‌های خوبی را در رشته تنیس داشته باشند، اضافه کرد: تاکنون بیش از 100 نفر استعداد در گروه سنی نوجوان و جوان شناسایی شده و به رغم کمبود برخی از امکانات سعی و تلاشمان بر این است تا این ورزشکاران مستعد تنیس را مورد حمایت قرار دهیم.

* در صدد راه‌اندازی مدارس تنیس در اردبیل هستیم

رئیس هیأت تنیس استان اردبیل با یادآوری اینکه از تمام ابزار، امکانات و همچنین حمایت‌های فدراسیون در تقویت رشته تنیس استفاده می‌کنیم تا در حوزه‌های مختلف رشته تنیس را در استان اردبیل به نقطه توانمندی برسانیم، اظهار کرد: کمبود مربی و همچنین امکانات زیرساختی در گروه‌های سنی مختلف به ویژه بانوان ما را بر آن داشت تا بتوانیم دوره‌های آموزشی مربیگری را برای بانوان برپا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اجباری شدن تنیس را در بخشی از مدارس و فعالیت خوب هیأت‌های شهرستانی همچون مشگین‌شهر یادآور شد و تصریح کرد: هیأت تنیس نیز به مانند سایر هیأت‌ها از ضعف منابع مالی و نبود اسپانسر رنج می‌برد در حالی که در برخی از استان‌ها رشته تنیس از جایگاه خوب و پشتیبانی مالی مناسب برخوردار است و در حد جهانی به این رشته توجه می‌شود.