جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

194 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است - خبر

 

 

194 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر در کشور بیش از 194 مرکز اورژانس اجتماعی فعالیت می‌کنند که این فعالیت‌ها زمینه کاهش آسیب‌ها را فراهم کرده است.

194 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است

حسین اسد بیگی اظهار کرد: اورژانس اجتماعی به عنوان یک مجموعه تخصصی با هدف کنترل و مهار بحران‌های اجتماعی شکل گرفته و در چند سال اخیر توانسته کارنامه قابل قبولی را در این حوزه ارائه کند.

وی با بیان اینکه مردم به راحتی و با شماره تماس 123 می‌توانند با اورژانس اجتماعی بهزیستی تماس حاصل کنند، تصریح کرد: از طریق این سامانه هموطنان قادر هستند تا آسیب‌های مختلف اجتماعی را از کودک آزاری و همسر آزاری گرفته تا دیگر دغدغه‌های اجتماعی، فردی و خانوادگی را مطرح و نسبت به کاهش این آسیب‌ها برنامه‌ریزی‌ها به شکل صحیح انجام شود.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی با یادآوری اینکه هم اکنون در کشور 194 مرکز اورژانس فعالیت می‌کنند که تلاش می‌کنیم با مساعدت مسؤولان کشور تعداد این مراکز را در شهرهای مختلف افزایش دهیم، گفت: امسال برای 30 شهرستان در استان اردبیل پیش‌بینی راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی کرده‌ایم که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم این مراکز را فعال کنیم.

اسد بیگی با بیان اینکه استان اردبیل بیشترین گزارش مربوط به همسر آزاری را به عنوان یک آسیب اجتماعی ثبت کرده است، افزود: بیشترین تماس این حوزه با پایگاه‌های اجتماعی در استان اردبیل، همدان و یزد به ثبت رسیده و در گزارش کودک‌ آزاری نیز استان اردبیل جز بیشترین آمار گزارش مردمی است که باید به دنبال راهکاری جدی برای کاهش چنین آسیب‌هایی باشیم.

وی با بیان اینکه به عنوان یک ناهنجاری اجتماعی آسیب‌های حوزه اجتماعی و خانوادگی در کشور رو به افزایش گزارش است، بیان کرد: هر چند بیش از 600 هزار تماس را در نیمه اول امسال با پایگاه‌های اورژانس اجتماعی شاهد بودیم اما بخشی از این تماس‌ها، تماس‌های غیر مرتبط بوده که به نظر می‌رسد باید در کاهش آنها برنامه‌ریزی دقیقی را انجام داد.

اسد بیگی با یادآوری اینکه دو هزار نفر نیروی تخصصی در مراکز اورژانس در حوزه‌های مختلف به هموطنان ارائه خدمات می‌کنند، اضافه کرد: ما تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا با یک رویکرد متفاوت بتوان اقدامات و فعالیت‌ها را به سمتی انجام داد تا بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.

وی به عملیات احداث مدرن‌ترین مرکز اورژانس اجتماعی در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال این پروژه را نیز راه‌اندازی کنیم تا در استان اردبیل که با برخی از آسیب‌های خاص همچون همسر آزاری و کودک آزاری روبه‌رو هستیم،‌ در قالب این مجموعه بتوانیم خدمات مناسب‌تری را ارائه کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی رویکرد سازمان بهزیستی را یک رویکرد پیشگیرانه در کاهش آسیب‌ها بیان کرد و گفت: امیدواریم با ارائه خدمات فراگیر بتوانیم در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و دغدغه‌هایی که وجود دارد، موفق عمل کنیم.