جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

19 طرح در حوزه تأمین منابع آب در حال اجراست - خبر

 

 

19 طرح در حوزه تأمین منابع آب در حال اجراست

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت:‌ 19 طرح توسعه‌ای در بخش ساخت سد، شبکه‌های آبیاری و همچنین طرح‌های عظیم آبرسانی در شهرهای مختلف استان اردبیل در حال اجراست.

19 طرح در حوزه تأمین منابع آب در حال اجراست

داوود نجفیان اظهار کرد: همه این طرح‌ها در حال حاضر فعال بوده و از سد عمارت گرفته تا شبکه زهکشی، آبیاری خداآفرین، سدهای شمال و جنوب استان و همچنین طرح آبرسانی به مشگین‌شهر، اردبیل و خلخال با سرعت و قوت بیشتر در حال اجراست.

وی با یادآوری اینکه همه این پروژه‌ها در چند سال اخیر با تزریق منابع مناسب از روند پیشرفت خوبی برخوردار بودند، تصریح کرد: برای این طرح‌ها تا سال 92 بیش از 514 میلیارد تومان هزینه شده بود که در این سه سال اخیر در مجموع بیش از 748 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها مصوب شده که بخش عظیمی از این منابع نیز اجرایی و عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل بیان کرد:‌ 19 طرح توسعه‌ای در بخش ساخت سد، شبکه‌های آبیاری و همچنین طرح‌های عظیم آبرسانی در شهرهای مختلف استان اردبیل در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری فارس، نجفیان با یادآوری اینکه در کارگروه رودخانه و کنترل سیلاب در مجموعه مدیریت بحران استان شرکت آب منطقه‌ای اقدامات خوبی را در ساماندهی بستر و حریم رودخانه‌ها و بهره‌برداری از منابع آب به شکل صحیح انجام داده است، گفت: ‌در کنار ساماندهی رودخانه‌ها، لای‌روبی آنها و همچنین جلوگیری از تصرفات احتمالی سعی بر این بوده تا بتوان اقدامات خوب و مؤثری را در مسیر توسعه بیشتر گام‌های جدی‌تر و فعال‌تری را برداشت.