سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

160 پایگاه تابستانی در مدارس اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

160 پایگاه تابستانی در مدارس اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی و ایام فراغت دانش‌آموزان 160 پایگاه را در مدارس دایر می‌کنیم تا از برنامه‌های متنوع آن استفاده کنند.

160 پایگاه تابستانی در مدارس اردبیل راه‌اندازی می‌شود

احمد ناصری اظهار کرد: این 160 پایگاه در 19 ناحیه ومنطقه آموزش و پرورش استان اردبیل و با هدف پرکردن ایام فراغت دانش‌آموزان دایر می‌شود که شامل مدارس، پژوهش‌سراها، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، هنرستان‌های کاردانش و مدارس قرآنی است که زمینه فعالیت متنوع دانش‌آموزان را فراهم می‌آورد.

وی این فعالیت‌ها را شامل برنامه‌های ورزشی و هنری، فنی و مهارتی، پژوهشی و علمی و موضوعات آموزشی اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در پایگاه‌های تابستانی امسال بیش از 100 هزار دانش‌آموز که نیمی از دانش‌آموزان استان اردبیل را شامل می‌شود مشارکت فعال داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی و ایام فراغت دانش‌آموزان 160 پایگاه را در مدارس دایر می‌کنیم تا دانش‌آموزان از برنامه‌های متنوع آن استفاده کنند.

ناصری تصریح کرد: ما به نسبت سال گذشته 10 درصد ظرفیت پذیرش و برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان را افزایش دادیم به طوری که هزار و 500 کلاس درس در نواحی و مناطق مختلف آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز شدند.

وی افزود: خانواده‌ها به همراه فرزندانشان می‌توانند با مراجه به این پایگاه‌ها نسبت به ثبت‌نام با مبلغ بسیار ناچیز و حداکثر 5 هزار تومان برای کلاس‌های تخصصی‌تر اقدام کنند به طوری که این پایگاه‌ها به مدت هشت هفته دایر خواهد بود و دانش‌آموزان از 7 تیر ماه تا اوایل شهریورماه در این کلاس‌ها حضور خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل به سازماندهی برنامه‌های اوقات فراغت و تدارک جذاب این برنامه‌ها در کنار برپایی اردوهای درون و برون استانی اشاره کرد و یادآور شد: بیشتر این پایگاه‌ها در مناطق شهری و همچنین روستاهای پرجمعیت مستقر شده و زمینه فعالیت دانش‌آموزان را فراهم می‌آورد.

ناصری رتبه ممتاز استان را در سال گذشته در بحث برنامه‌های اوقات فراغت با جذب بیش از 80 هزار دانش‌آموز یادآور شد و بیان کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا در کنار حفظ جایگاه برتر خودمان بتوانیم تنوع برنامه‌ها را نیز با همکاری معلمان و مربیان پرورشی شاهد باشیم.

وی تابستان را فرصتی مناسب برای جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های برنامه‌های تربیتی و فرهنگی توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه در طول سال تحصیلی برنامه‌های آموزشی به شکل منظم و فشرده برگزار می‌شود ایام تابستان و فراغت دانش‌آموزان فرصتی را فراهم می‌آورد تا فعالیت‌های تربیتی، فرهنگی و ورزشی و همچنین تقویت برنامه‌های مهارتی همچون آموزش رایانه در هنرستان‌های کاردانش و کلاس‌های نقاشی، خطاطی و گرافیک و ... مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل اصلی‌ترین رویکرد این برنامه‌ها و فعالیت‌ها را تقویت مهارت‌آموزی و استعدادیابی دانش‌آموزان در بخش‌های مختلف اعلام کرد و گفت: دانش‌آموزان با حضور در این پایگاه‌ها به راحتی می‌توانند از ظرفیت‌های خوب برای توانمندسازی خود در فصل تابستان بهره بگیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصری اظهار کرد: علاوه بر برپایی این پایگاه‌ها ما در طرح اردوهای هجرت و جهادی که با همکاری بسیج سازندگی برگزار می‌شود بعد از پایان ماه مبارک رمضان مشارکت خواهیم کرد و شاهد اعزام دانش‌آموزان به مناطق محروم با رویکرد محرومیت‌زدایی خواهیم بود.