جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

1500 پروژه نیمه‌تمام در اردبیل در حال اجراست - خبر

 

 

1500 پروژه نیمه‌تمام در اردبیل در حال اجراست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ در حال حاضر یک‌هزار و 500 پروژه نیمه‌تمام در جای جای استان اردبیل در حال اجراست.

1500 پروژه نیمه‌تمام در اردبیل در حال اجراست

داوود شایقی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد‌: در قانون بودجه سال 95 یک سری ظرفیت‌ها، منابع و اعتبارات به صورت ملی و از طریق وزارتخانه‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد که ما باید سعی کنیم بیشترین جذب منابع و اعتبارات را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی استان دیر بجنبند امکان بهره‌مندی از این منابع اعتباری وجود ندارد که از همین رو ما با احصا این قوانین و مقررات و ظرفیت‌های ملی که در بودجه 95 وجود دارد، آنها را به اطلاع دستگاه‌های اجرایی رساندیم تا پیگیر جذب این منابع باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: قرار شد هر سه ماه یک بار در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان پیگیری این دستگاه‌ها در جذب منابع اعتباری ملی مورد رصد قرار گیرد تا زمینه جذب و هزینه‌کرد این منابع فراهم آید.

شایقی افزود: ما سال گذشته نیز چنین اقدامی را انجام دادیم که برخی از دستگاه‌ها موفق شدند با اطلاعاتی که در اختیار مدیرانشان قرار دادیم، سهم قابل توجهی از این منابع ملی را جذب استان کنند که قطعاً امسال نیز این فرآیند با قوت و قدرت ادامه پیدا می‌کند.

وی از وجود یک‌هزار و 500 پروژه نیمه‌تمام در استان خبر داد و بیان کرد: در تکمیل این پروژه‌ها منابع اعتباری استانی جوابگو نیست و باید به سمتی حرکت کنیم تا جذب اعتبارات ملی و از طریق وزارتخانه‌ها را شاهد و ناظر باشیم.

شایقی ممنوعیت آغاز پروژه‌های جدید را یادآور شد و اضافه کرد: ‌تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت جدی است و آغاز پروژه جدید به استثنای مواردی که به تأیید شورای برنامه‌ریزی رسیده و نیمی از منابع آن تأمین شود، امکان اجرایی پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم به عنوان شاخصه ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی پیگیری آنها را از طریق جذب منابع ملی شاهد بوده و زمینه رشد و بالندگی فعالیت‌ها فراهم آید.