سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

15 نمایشگاه هنرهای تجسمی در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

15 نمایشگاه هنرهای تجسمی در اردبیل برگزار می‌شود

به همت حوزه هنری استان اردبیل 15 نمایشگاه و جشنواره هنرهای تجسمی با تلاش هنرمندان این استان برگزار می‌شود.

 سرپرست حوزه هنری استان اردبیل صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های هنری در اردبیل از برگزاری 15 عنوان نمایشگاه هنرهای تجسمی به همت این نهاد اجرایی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

امیر رجبی با بیان اینکه نگارخانه «نقش خیال» در ساختمان اداری حوزه هنری در پاسخ به دغدغه هنرمندان در برگزاری نمایشگاه‌ها احداث شده است، افزود: با توجه به کمبود گالری و نمایشگاه‌های هنری این نمایشگاه دائمی را دایر کردیم.

وی با تاکید به اینکه برگزاری نمایشگاه‌ها با هدف معرفی آثار هنرمندان بومی استان است، یادآور شد: در عین حال در نظر داریم زمینه تعامل عموم مردم با تولیدات هنری را ارتقاء بخشیم و زمینه‌ساز آشتی با هنر باشیم.

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل تصریح کرد: در مهر ماه امسال علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌های هنری، کارگاه‌های آموزشی متنوعی برای علاقمندان تدارک دیده شده است.

رجبی با یادآوری برگزاری 33 کارگاه آموزشی در طول تابستان ادامه داد: علاوه بر اینکه این کارگاه‌ها تداوم دارند ثبت‌نام برای کارگاه‌های آموزشی مهرماه نیز آغاز شده است.

این مسئول گفت: در بخش هنرهای تجسمی 23 کارگاه آموزشی، در روابط عمومی 9 کارگاه، در ادبیات سه کارگاه، در موسیقی 12 کارگاه، در هنرهای نمایشی سه کارگاه و در هنرهای تصویری هفت کارگاه پیش‌بینی شده است.

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل همچنین از برگزاری هفتگی کارگاه شعر آیینی، کارگاه شعر و کارگاه داستان‌نویسی، کارگاه درس گفتارهای مثنوی، کارگاه رمان، کارگاه تاریخ شفاهی، کارگاه شعر و خاطره، کارگاه تخصصی سینما و کارگاه نقد و بررسی آثار نمایشی تا اسفند ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رجبی با اشاره به برگزاری جشنواره شعر و داستان سیب بیان کرد: در پی برگزاری کارگاه‌ها مجموعه تولیدات داستان‌نویسان و شعرای استان در قالب کتاب «داستان ما» و کتاب «شعر ما» منتشر می‌شود.