جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

124 هنرجوی رشته مهارت‌های هنری در اردبیل رقابت می‌کنند - خبر

 

 

124 هنرجوی رشته مهارت‌های هنری در اردبیل رقابت می‌کنند

دبیر اجرایی دهمین جشنواره مهارت‌های هنری شاخه کار و دانش کشور گفت: دهمین دوره جشنواره مهارت‌های هنری شاخه کار و دانش فردا با حضور 124 دانش‌آموز 26 استان کشور برگزار می‌شود.

124 هنرجوی رشته مهارت‌های هنری در اردبیل رقابت می‌کنند

علی فتح‌اللهی صبح امروز در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: این جشنواره به مدت سه روز 10 تا 12 مردادماه به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود که در این جشنواره 117 دختر و تنها هفت پسر قابلیت‌ها و مهارت‌های هنری خود را به نمایش می‌گذارند.

وی با بیان اینکه پیش از این 9 دوره از این مسابقات در استان‌های مختلف برگزار شده و ما میزبان دهمین جشنواره مهارت‌های هنری شاخه کار و دانش کشور هستیم، گفت: آثار از طریق اینترنت و از چهار ماه گذشته به دبیرخانه واصل شده و مرحله اول داوری انجام شده است.

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش استان اردبیل افزود: شرکت‌کنندگان در 19 رشته با هم رقابت می‌کنند که 156 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که این تعداد اثر متعلق به 124 هنرجوی شاخه کار و دانش بوده که برای مرحله نهایی انتخاب شدند.

فتح‌اللهی ادامه داد: در مرحله نهایی یک دوره آزمون برگزار می‌شود تا نفرات اول تا سوم مشخص شوند، به نفرات اول در رشته‌های مختلف نشان درجه ملی مهارت و نفرات دوم و سوم نیز به همراه نشان ملی جوایز ویژه به همراه مدال نقره و برنز اهدا شود.

وی افزود: این جشنواره با هدف نشان دادن قابلیت‌های هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش برگزار می‌‌شود که نمایشگاهی نیز از آثار منتخبان جشنواره در نگارخانه ختایی فردا گشایش می‌یابد که قرار است زرافشان  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش  این نمایشگاه را افتتاح کند.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره مهارت‌های هنری شاخه کار و دانش کشور گفت: در این نمایشگاه هنرجویان منتخب جشنواره اثر خود را به نمایش می‌گذارند و در کنار آن هنرجویان استان اردبیل نیز در قالب نمایشگاه‌های متعدد توانمندی خود را نمایش خواهند داد.

فتح‌اللهی با قدردانی از همکاری سایر دستگاه‌ها در برگزاری این جشنواره بیان کرد: جشنواره دهم مهارت‌های هنری دانش‌آموزان شاخه کار و دانش با مشارکت دستگاه‌های مختلف اجرایی همچون محیط زیست و... برگزار می‌شود که جوایز بخش‌های مختلف این جشنواره نیز از سوی این دستگاه‌ها اهدا خواهد شد.

وی یادآور شد: از خود استان اردبیل نیز پنج هنرجو در رشته‌های طلاسازی، جواهرسازی، عکاسی، فرش و گرافیک شامل چهار دختر و یک پسر حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر اجرایی دهمین جشنواره مهارت‌های هنری شاخه کار و دانش بیان کرد: جشنواره از فردا به صورت رسمی بعد از مراسم پذیرش و استقبال از شرکت‌کنندگان آغاز می‌شود و از 124 هنرجوی شرکت‌کننده هفت نفر پسر و 117 نفر دختر با هم در 19 رشته رقابت می‌کنند.