جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

120 آمبولانس پیشرفته در راه بیمارستان‌های کشور - خبر

 

 

120 آمبولانس پیشرفته در راه بیمارستان‌های کشور

رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور گفت: به‌زودی 120 دستگاه آمبولانس از گمرک ترخیص شده و به اورژانس‌های سراسر کشور تحویل داده می‌شوند.

120 آمبولانس پیشرفته در راه بیمارستان‌های کشور

حمید جوادی‌فرد اظهار کرد: اورژانس هوایی استان اردبیل با حضور تیم اورژانس هوایی و هلی‌کوپتر جدید تجهیز شده است. 

وی افزود: این نوع هلی‌کوپتر تنها در چهار نقطه کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها به اردبیل اختصاص یافته و امنیت هلی‌کوپتر جدید به مراتب از لحاظ مدت و سرعت پرواز و امنیت پروازی بیشتر است.

رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور بیان کرد: به‌زودی 120 دستگاه آمبولانس از گمرک داخل کشور ترخیص شده و به اورژانس‌های سراسر کشور تحویل داده می‌شوند و سهم اردبیل 13 آمبولانس است که از این تعداد دو دستگاه تحویل داده شده و به‌زودی یازده دستگاه دیگر هم به استان اردبیل تحویل داده خواهد شد.

جوادی‌فرد ادامه داد: در صورتی که اردبیل خواهان افزایش تعداد سهم آمبولانس باشد، نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع مهم ورود کنند تا سطح خدمت‌رسانی اورژانس استان ارتقاء یابد.

وی عنوان کرد: از چالش‌های اساسی کشور در حوزه درمان، فرسوده بودن تخت‌های بیمارستان‌های سیار و صحرایی است که به سختی و با مشکلات فراوان در صورت نیاز از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر  منتقل می‌شوند؛ دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در یک حرکت خودجوش، کانکس‌ها و وسایل فرسوده را در تجهیز و تعمیرات اساسی تخت‌های بیمارستان‌ها به‌کار گرفته است.

 رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور ادامه داد: در چند ماه آینده تعداد تخت‌های تعمیر و نوسازی شده در اردبیل به تعداد قابل ملاحظه‌ی 500 عدد می‌رسد که این تعداد تخت در مواقع بحرانی و حساس به کمک استان و حتی کشور خواهند آمد.

جوادی‌فرد تشریح کرد: کانکس و وسایل فرسوده در دیگر استان‌ها به معضل بزرگی تبدیل شده است ولی استان اردبیل در یک حرکت هوشمندانه این معضل را به فرصت تبدیل کرده که این عمل به مرکز اورژانس کشور گزارش شده و سایر استان‌ها باید از این اقدام استان اردبیل الگوبرداری کنند.

وی تصریح کرد: فعلا امکان واردات آمبولانس‌های خاص و مورد نیاز وجود ندارد؛ مدتی پیش طرح بازسانی و نوسازی آمبولانس در مرکز فوریت‌های پزشکی کشور مطرح شد که در دو استان در حال اجرای این طرح هستیم و فاز دوم این طرح منتظر تخصیص بودجه است.

رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور گفت: استان اردبیل این پتانسیل را دارد تا به یکی از مراکز بازسازی و نوسازی آمبولانس تبدیل شده و کل منطقه شمال‌غرب کشور را پوشش دهد.