رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

12 فروردین روز جمهوری اسلامی - خبر

 

 

12 فروردین روز جمهوری اسلامی

مردم ایران اسلامی اگرچه در طول مبارزات انقلابی خود شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی را در سرلوحه شعارهای خود قرار داده بودند اما در روزهای دهم و یازدهم فروردین 58 در یک همه پرسی عمومی شرکت کردند تا نظر خود را درباره برپایی حکومت " جمهوری اسلامی " ابراز کنند.

با اعلام نتایج این همه پرسی در روز 12 فروردین 58، مشخص شد که 2/98 درصد مردم ایران به برپایی نظام حکومتی " جمهوری اسلامی " رای آری داده اند.
پیش از آن برخی گروهها و جریانات سیاسی ناهمسو با جریان عمومی مردم جهت تعیین شکل حکومت آینده پیشنهادهای مختلفی بدون توجه به قید اسلامی بودن را می دادند. اما حضرت امام خمینی از مردم خواستند که به جمهوری اسلامی ، نه یک حرف زیادتر و نه یک حرف کمتر رای بدهند.

به این ترتیب 2/98 مردم با لبیک به ندای رهبر خود پایه های نظام اسلامی را تثبیت کردند و خواستار حاکمیت اسلام ناب و مترقی در حکومتی بر پایه مشارکت و حضور مردم شدند.

پس از انتخاب مبارک و رویداد مهم تاریخی بود که حضرت امام خمینی (ره) در پیامی به مناسبت 12 فروردین 1358 خطاب به ملت ایران فرمودند:

« مبارک باد بر شما چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برابرند و فقط در پناه تقوا و برتری به اخلاق فاضله و اعمال صالحه هست و تفاوت بین زن و مرد و بین اقلیت های مذهبی و دیگران در امر اجرای عدالت نیست ...»

روز دوازده فروردین، در واقع روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران است و در این روز پر برکت نظامی متولد شد که بار دیگر نور اسلام عزیز را پس از گذشت قرن های متمادی در ایران و جهان متجلی ساخت.

از آن روز تاکنون ملت ایران در عرصه ها و صحنه های مختلف با ایثار و جانفشانی خود برای حفظ دستاوردهای انقلاب و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرده است و مردم غیور و انقلابی اردبیل نیز همگام با سراسر کشور در همه صحنه ها حضور پرشور داشته و همچنان پشتیبان نظام و انقلاب و ولایت است.