سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

12 فروردین جمهوریت و اسلامیت نظام به نقطه استواری رسید - خبر

 

 

12 فروردین جمهوریت و اسلامیت نظام به نقطه استواری رسید

فرماندار اردبیل گفت: یوم‌الله 12 فروردین سالروز حماسه بزرگ ملت ایران در تثبیت جاودانه جمهوریت و اسلامیت نظامی است که در این کشور برپایه آرمان‌های الهی بنیانگذاری شده است.

12 فروردین جمهوریت و اسلامیت نظام به نقطه استواری رسید

 جواد زنجانی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های یوم‌الله 12 فروردین در اردبیل اظهار کرد: در روز 12 فروردین که به نام یوم‌الله جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است باید به حرکت تاریخی ملت ایران در سال 58 درود و احسنت بفرستیم که با پشتیبانی حقیقی از نظام و امام راحل پای صندوق‌های رای حاضر شده و با بالاترین آرا یک رفراندوم ماندگاری را در تثبیت پایه‌های نظام اسلامی به نمایش گذاشتند.

وی افزود: این رفراندوم از آنجا دارای ارزش و اهمیت است که امام راحل بدون هیچگونه تحمیل و یا زور و اجباری از ملت ایران خواست تا دقیق و روشن و شفاف به تثبیت پایه‌های نظام اسلامی رای داده و قالب حکومتشان را تعیین کنند.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: در این 36 سال دو قالب جمهوریت و اسلامیت نظام ما با وجود همه شیطنت‌هایی که استکبار جهانی از خود به نمایش گذاشت به خوبی تثبیت شده به طوری که ما امروز شاهد حرکت ارزشمند و بی‌نظیری هستیم که در سطح دنیا و عرصه بین‌المللی مانع از تخاصم و تهاجم بیگانگان شده است.

زنجانی به هم پیوستگی دو رکن جمهوریت و اسلامیت را به عنوان ارکان نظام اسلامی یادآور شد و گفت: ارتباطی که بین دولت و ملت و حاکمیت برقرار است اسباب اقتدار بیشتر و عظمت و صلابت واقعی است که هیچ‌ وقت خدشه‌ای به آن وارد نمی‌شود.

این مسئول بیان کرد: هر چند دشمنان ما در این سه دهه تلاش کرده‌اند تا به هر دو پایه نظام ما ضربه و تزلزلی وارد کنند اما به هیچ‌وجه این ارکان متزلزل نشده بلکه روز به روز بر استحکام و توانمندی آن افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل در پایان سخنان خود یادآور شد: در ادامه مسیر عزت‌مند انقلاب اسلامی آنچه برای ما دارای ارزش و اهمیت خاص است مجاهدتی است که این ملت همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی و دولتمردان خدوم خود داشته و قطعاً در سالی که مزین به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی است بیش از گذشته توفیقات و همراهی‌ها را در حفظ و صیانت از ارکان نظام اسلامی شاهد خواهیم بود.